PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

EkoPraga znów w Galerii Wileńskiej

  • Autor: Propertynews.pl
  • 05 kwi 2016 16:20

EkoPraga znów w Galerii Wileńskiej fot. Fotolia

W najbliższy weekend odbędzie się piąta już edycja EkoPragi, która na stałe wpisała się w kalendarz imprez Galerii Wileńskiej. W ramach wydarzenia zaplanowano m.in.: warsztaty pszczelarskie i lekcje z Profesorem Ekologii, kreatywne kąciki ekologiczne oraz konkursy i quizy z nagrodami. Akcja jest objęta patronatem Burmistrza Dzielnicy Praga Północ.

REKLAMA

EkoPraga to wydarzenie edukacyjno-artystyczne, którego celem jest podniesienie świadomości proekologicznej wśród mieszkańców Pragi. Odbędzie się w sobotę i niedzielę 9 i 10 kwietnia między godzinami 12.00 a 18.00.

Podczas ekoweekendu, w specjalnie zaaranżowanej strefie na pierwszym piętrze centrum (obok Costa Coffee), odbędą się warsztaty dla najmłodszych, podczas których będzie można poznać zasady dbania o środowisko. W tym roku szczególny nacisk położony będzie na rozsądną utylizację niepotrzebnych przedmiotów, a także nadawanie im „drugiego życia”. Przez cały czas trwania wydarzenia dzieci będą mogły również smakować zdrowych przekąsek – świeżych jabłek.

W programie znajdą się m.in. zajęcia pszczelarskie prowadzone we współpracy z firmą Pszczelarium, której ule znajdują się na dachu Galerii Wileńskiej. Najmłodsi poznają życie pszczół, wygląd pszczelej rodziny oraz pracę pszczelarza. W ekologicznym kąciku kreatywnym dzieci dowiedzą się, jak z wykorzystaniem używanych codziennie materiałów stworzyć pszczołę-zabawkę, pacynkę z nakrętek czy zwierzaki z pudełek.

Atrakcją będą również niedzielne lekcje Profesora Ekologii. Pokażą one, jak działają ekologiczne pojazdy, w jaki sposób pozyskuje się energię odnawialną, czy jak segregować śmieci. Zdobytą wiedzę będzie można wykorzystać w quizach i konkursach z nagrodami. Na najmłodszych czekają także zabawy z chustą Klanzy, malowanie buziek i gry planszowe.

Partnerami V Edycji EkoPragi w Galerii Wileńskiej są: firma Pszczelarium oraz Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju i Pomocy Q Zmianom, które przeprowadza cykl kreatywnych warsztatów dla najmłodszych gości Galerii Wileńskiej.

 


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA