PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Galeria Katowicka zyskała prestiżowe wyróżnienie

  • Autor: propertynews.pl
  • 19 lis 2015 10:32

Galeria Katowicka zyskała prestiżowe wyróżnienie Scena w Galerii, fot. Galeria Katowice

Projekt Wyższy Poziom realizowany przez Galerię Katowicką został wybrany przez Narodowe Centrum Kultury do grona 20 najlepszych inicjatyw kulturalnych w Polsce.

REKLAMA

Realizowany przez Galerię Katowicką od lipca 2015 roku Projekt Wyższy Poziom przybliża mieszkańcom ofertę kulturalną i edukacyjną regionu, wspiera najciekawsze inicjatywy oraz umożliwia aktywne uczestniczenie w większości z nich. Projekt został doceniony przez ekspertów Narodowego Centrum Kultury za rolę w redefiniowaniu funkcji kultury w przestrzeni publicznej. Galeria Katowicka została zaproszona do prezentacji inicjatywy na Ogólnopolskiej Giełdzie Projektów, która odbędzie się w dniach 8-9 grudnia 2015 r. w Katowicach.

Ogólnopolska Giełda Projektów to coroczne wydarzenie Narodowego Centrum Kultury skierowane do wszystkich aktywnych przedstawicieli sektora kultury. Głównym celem inicjatywy jest umożliwienie wymiany doświadczeń liderów kultury na temat realizowanych projektów kulturalnych, aktywizujących społeczności w całej Polsce oraz dyskusja nad rolą i miejscem animacji kulturalnej.

– Po raz pierwszy w historii tego wydarzenia, razem z innymi inicjatywami z całego kraju, zostanie zaprezentowany projekt realizowany przez galerię handlową. Obecność Galerii Katowickiej, obiektu komercyjnego, w tak wybitnym gronie liderów kultury jest dla nas dużym wyróżnieniem. Robimy coś jako pierwsi, kreujemy coś, czego nikt wcześniej przed nami nie zrobił. Bardzo cieszy nas fakt, że zostaliśmy dostrzeżeni i zaproszeni przez Narodowe Centrum Kultury. Takie wyróżnienie motywuje do dalszej pracy i utwierdza nas w przekonaniu, że innowacyjność i działanie poza schematami to dobre kierunki dla Galerii Katowickiej – mówi Dawid Prymas, dyrektor ds. marketingu i PR Galerii Katowickiej.

Tylko w ciągu ostatnich czterech miesięcy w Galerii Katowickiej w ramach Projektu Wyższy Poziom zrealizowanych zostało blisko 150 wydarzeń: spektakli, warsztatów teatralnych i plastycznych, eksperymentów, wykładów, sesji relaksacyjnych, warsztatów z produkcji i aranżacji muzycznej, dni kariery, warsztatów dla prezenterów telewizyjnych i przyszłych dziennikarzy, wernisaży, wystaw, pokazów i innych.

Od 6 listopada działa też „Scena w Galerii” Teatru Śląskiego. W nowej przestrzeni odbywać się będą prapremiery, spektakle, spotkania, warsztaty teatralne, zajęcia dla studentów, pokazy etiud i prac dyplomowych Studium Aktorskiego przy Teatrze Śląskim oraz czytanie fragmentów wybranych książek.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA