PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Minister Środowiska nagrodzi deweloperów

  • Autor: PAP
  • 07 maj 2015 20:08

W poniedziałek 11 maja br. mija termin nadsyłania zgłoszeń do ogólnopolskiego konkursu Ministra Środowiska "Projekt: Przestrzeń". Przedsięwzięcie jest skierowane do inwestorów i deweloperów, którzy realizują inwestycje przyjazne dla środowiska i społeczeństwa. Partnerem merytorycznym konkursu o jest firma doradcza EY.

REKLAMA

Konkurs ma na celu promowanie projektowania oraz inwestowania w zagospodarowanie przestrzeni wokół budynku zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Pod uwagę będą brane przedsięwzięcia, które wyróżniają inwestycję, podnoszą jakość życia jej mieszkańców, poprawiają estetykę najbliższego otoczenia oraz tworzą przestrzeń dla przyrody w mieście.

W konkursie mogą wziąć udział inwestorzy i deweloperzy (podmioty prywatne lub działające w formule partnerstwa publiczno-prywatnego), których inwestycje wpisują się w nurt ekologicznego projektowania. Są to przede wszystkim przedsięwzięcia realizowane w duchu recyklingu i upcyklingu, budynki energooszczędne i pasywne, jak również projektowanie przestrzeni przyjazne dla ludzi i środowiska. Udział w konkursie jest bezpłatny.

Projekty, które wpiszą się w nurt ekologicznego projektowania, zostaną ocenione przez Kapitułę Konkursu. Wybierze ona najlepsze zgłoszenia w dwóch kategoriach: mieszkaniowej i komercyjnej, w oparciu o następujące kryteria oceny: sposób zagospodarowania przestrzeni ogólnodostępnych (ze szczególnym uwzględnieniem terenów zielonych), zastosowanie materiałów ekologicznych lub naturalnych, stopień innowacyjności i funkcjonalności inwestycji, spójność z kontekstem urbanistycznym - koncepcja urbanistyczna i architektoniczna w ujęciu zrównoważonego rozwoju.

Więcej informacji na temat konkursu, w tym regulamin i formularz zgłoszeniowy, są dostępne pod adresami: www.mos.gov.pl/konkurs_przestrzen oraz www.projekt-przestrzen.pl.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA