PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Nauka recyklingu zaczyna się w galerii handlowej

  • Autor: propertynews.pl
  • 24 mar 2016 12:45

Nauka recyklingu zaczyna się w galerii handlowej Arkadia

Na I poziomie Arkadii, w pobliżu placyku dla dzieci, stanął punkt recyklingu zabawek. To część międzynarodowego projektu You.Com, „Creative Recykling Methods and Recykling Potentialities”, poświęconego najlepszym światowym praktykom w recyklingu.

REKLAMA

W ramach projektu organizowanego przez Fundację Instytut Innowacji, dzieci zachęcane są do oddania swoich zabawek, których już nie używają, innym potrzebującym dzieciom. Zabawki, które trafią na stoisko-kontener w Arkadii, zostaną przekazane potrzebującym dzieciom z domów dziecka w Polsce oraz organizacjom polonijnym, działającym na terenach byłego Związku Radzieckiego.

Ważną częścią projektu jest edukacja. Wolontariusze fundacji prowadzą zajęcia z recyklingu, uczą również, jak można wykorzystać różne materiały i zrobić kreatywną zabawkę z niepotrzebnych przedmiotów lub opakowań, a także naprawić starą zabawkę i dać jej „drugie życie”.

Raz w miesiącu w Arkadii organizowane będą kreatywne warsztaty dla dzieci, powiązane z tym właśnie projektem. Pierwsze wydarzenie o tej tematyce odbędzie się podczas eventu „Arkadia jest EKO” w dniach 23-24 kwietnia br.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA