PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Nowy program wsparcia dla twórców... gier

  • Autor: PAP
  • 18 kwi 2016 16:28

Nowy program wsparcia dla twórców... gier fot. Fotolia

Akcelerator to połączenie inkubatora przedsiębiorczości z funduszem zalążkowym. Cieszyński podmiot będzie wspierał absolwentów kierunków związanych z tworzeniem gier w zakładaniu własnych firm.

REKLAMA

Młodzi przedsiębiorcy mogą liczyć też na pomoc w nawiązywaniu kontaktów biznesowych, prowadzeniu księgowości. Oprócz tego będzie można ubiegać się o finansowanie działań marketingowych, np. kosztów targów.

"To porozumienie trzech istotnych podmiotów: Uniwersytetu Śląskiego, samorządu, czyli powiatu cieszyńskiego i agencji rządowej - Agencji Rozwoju Przemysłu, które wyciągają rękę do młodych, aktywnych, utalentowanych Polaków, mówiąc: jesteście nam potrzebni, jesteście potrzebni tu w Polsce; jest tu dla was miejsce, dla waszej aktywności, dla waszych talentów, dla waszych umiejętności, ciężkiej pracy. Chcemy was zatrzymać w kraju" - podkreślił szef MSP Dawid Jackiewicz.

Jak mówił, wartość rynku gier wideo na świecie jest szacowana na ponad 100 mld dolarów. "W Polsce to prawie 2 mld zł. Jesteśmy przekonani, że w perspektywie najbliższych lat Polska - z 23. miejsca w Europie - stanie się bardzo poważnym graczem, miejscem działalności młodych informatyków. Wejdziemy do pierwszej dziesiątki, a 2 mld zł przeistoczą się w 20 mld dolarów" - dodał minister skarbu.

Wiceminister rozwoju Jadwiga Emilewicz zapewniła, że jej resort będzie wspierał budowę akceleratora w Cieszynie. "Kilka miesięcy temu rozpoczęliśmy rządowy program Start in Poland. W tej chwili doprecyzowujemy jego ramy, charakter i zasady finansowania. Akcelerator gier wideo, którego działalność inaugurujemy, jest jednym z dobrych przykładów tego, w jaki sposób program Start in Poland chcemy realizować" - zaznaczyła.

"Chcemy, aby zwinne małe sektory mogły się dobrze rozwijać, aby kreatywni, młodzi polscy twórcy nie szukali szybko po ukończeniu swoich studiów miejsca do rozwoju poza granicami Polski, ale aby mogli robić to tutaj" - podkreśliła wiceszefowa MR.

Dodała, że 5 proc. polskiego eksportu do Stanów Zjednoczonych stanowią gry komputerowe i wideo. Wyraziła nadzieję, że ten eksport będzie jeszcze większy, m.in. dzięki cieszyńskiemu projektowi.

"Uruchomienie akceleratora będzie dodatkowym impulsem rozwojowym dla branży. Chcemy, aby w Polsce powstawało jak najwięcej światowych hitów, na miarę słynnego Wiedźmina - mówił z kolei prezes ARP Marcin Chludziński.

Szef ARP podkreślał, że ważne jest to, by młodzi, utalentowani Polacy zostawali w naszym kraju i tu tworzyli, i zarabiali pieniądze. "Oczywiście przy założeniu, że w Polsce będzie ulokowane centrum zysków" - zaznaczył.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA