PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Poznaj nowatorskie pomysły dla stołecznej przestrzeni publicznej

  • Autor: Propertynews.pl
  • 08 paź 2013 19:02

Poznaj nowatorskie pomysły dla stołecznej przestrzeni publicznej

Zielone, nowoczesne, przyjazne mieszkańcom ulice i place miejskie oraz istniejące budynki i osiedla w nowej, lepszej odsłonie - tak rysuje się przyszłość Warszawy według zwycięzców drugiej edycji konkursu FUTUWAWA. Wyniki organizowanego przez Fundację Puszka konkursu ogłoszone zostały 30 września br. w trakcie uroczystej gali w ASP w Warszawie.

REKLAMA

FUTUWAWA to międzynarodowy, otwarty konkurs przeznaczony dla polskich i zagranicznych architektów, projektantów, artystów oraz amatorów na najlepszy projekt dla Warszawy przyszłości w zakresie architektury, urbanistyki i sztuki obecnej w przestrzeni publicznej.

W tegorocznej edycji nagrodzone zostały przez Jury Konkursowe ex aequo trzy wizjonerskie projekty, inspirujące do twórczego postrzegania obecnej zabudowy miasta: „Zielony Most nad Placem Bankowym" autorstwa Bartosza Jakubowskiego, „Nowe strategie przestrzennej integracji struktur miejskich na przykładzie najbliższego otoczenia ulicy Żelaznej" autorstwa Tomasza Kamińskiego oraz projekt zatytułowany „Moderna Odnova, nowe życie Osiedla za Żelazną Bramą" autorstwa Piotra Szcześniaka. II edycję konkursu wspierał czołowy deweloper i lider zrównoważonego budownictwa w CEE - firma Ghelamco.

- W pełni zgadzamy się w werdyktem Jury: trzy zwycięskie prace reprezentują tożsamy sposób myślenia o miejskiej tkance, gdzie powinno znaleźć się miejsce na więcej terenów zielonych i obszarów wspólnych, otwartych i przyjaznych dla mieszkańców. To bardzo słuszny kierunek rozwoju. Cieszy nas bardzo, że mieliśmy możliwość zaangażowania się w konkurs, który wyróżnia tak przyszłościowe koncepcje - komentuje Jeroen van der Toolen, dyrektor zarządzający Ghelamco na Europę Środkowo-Wschodnią.

Jury ponadto uhonorowało wyróżnieniami trzy prace: „Serso" autorstwa ABAD Architetti, „DEBOMBING!" autorstwa Filipa Tofila z Syfon Studio oraz „Skok do Wisły" autorstwa Moniki Kalicińskiej, natomiast Nagrodę Internautów zdobył projekt GÓRA MIEJSKA na terenie FSO Mai Wrońskiej i Anny Majewskiej.

Podobał się artykuł? Podziel się!


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA