PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Ruszyły zapisy do gry turystycznej "Czas patriotów"

  • Autor: PAP
  • 13 lut 2013 13:58

Ruszyły zapisy do gry turystycznej "Czas patriotów"

Chętni do zagrania w grę miejską "Czas patriotów", związaną z powstaniem wielkopolskim, mogą rejestrować się już na portalu internetowym. Najlepsi z rozgrywki internetowej spotkają się 16 lutego na ulicach Poznania i będą musieli pojmać niemieckiego generała.

REKLAMA

Grę zorganizowano z okazji 94. rocznicy podpisania rozejmu w Trewirze pomiędzy państwami Ententy i Cesarstwem Niemieckim, który symbolicznie zakończył powstanie wielkopolskie. Grę organizują firma Gramiejska.pl i Poznańska Lokalna Organizacja Turystyczna.

"Zadanie stojące przed graczami będzie poważne: aresztowanie generała Fritza von Bock und Polacha, dowódcy pruskiego V Korpusu Armii, stacjonującego w Poznaniu w czasie postania wielkopolskiego. Uczestnicy gry wcielą się w powstańców i wezmą udział w historycznych wydarzeniach. Jednak do takich zadań nadają się tylko najlepsi. Będą to ci, którzy przejdą przez etap internetowy" - powiedział PAP współorganizator gry Szymon Dąbrowski.

Chętni do gry muszą się zarejestrować na stronie internetowej; udział w grze jest bezpłatny, pierwsze zadanie zostanie opublikowane w sieci w środę o godzinie 19:18. 75 osób, czyli około 20 najlepszych zespołów, weźmie udział w ulicznym finale gry.

Podczas etapu ulicznego, rozgrywanego w mieście, zespoły będą musiały zdobyć broń i nauczyć się nią posługiwać, ale przede wszystkim wypełnić tajną misję. Uczestnicy napotkają na swojej drodze innych konspiratorów oraz niemieckich żołnierzy.

"Zespół, któremu uda się pojmać gen. von Bock und Polacha, zdobędzie nie tylko chwałę, ale także nagrody - wśród nich zwiedzanie Fortu III wraz z jego gospodarzami z Poznańskiego Towarzystwa Przyjaciół Fortyfikacji" - zapowiedział Dąbrowski.

Gra jest elementem projektu "Wszystko gra - rozwój i promocja produktów turystycznych aglomeracji poznańskiej", współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.

Gry miejskie i turystyczne to forma rozrywki łącząca elementy gier terenowych, gier typu RPG, happeningów ulicznych oraz gier komputerowych. Polegają na rywalizacji kilkuosobowych zespołów, starających się wykonać postawione przed nimi zadania na określonym obszarze w jak najkrótszym czasie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA