PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Teatr Lalek w Galerii Katowickiej

  • Autor: propertynews.pl
  • 13 paź 2015 16:37

Teatr Lalek w Galerii Katowickiej

Spektakl odbywający się w ramach 12. edycji Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Lalek Katowice-Dzieciom, warsztaty językowe Uniwersytetu Śląskiego oraz zajęcia cyklu #kurs na sztukę, organizowane przez Muzeum Historii Katowic - to wydarzenia, które w bieżącym tygodniu odbędą się w ramach Projektu Wyższy Poziom w Galerii Katowickiej.

REKLAMA

Przygotowane przez teatr Bábkové divadlo z Koszyc na Słowacji przedstawienie pt. „Braciszek Jelonek” rozpocznie się o godzinie 17.00 w czwartek, 15 października br., na poziomie +2 Galerii Katowickiej.

– W przestrzeni Projektu Wyższy Poziom Galerii Katowickiej planujemy różne atrakcje. Po raz pierwszy w takim miejscu zostanie wystawione przedstawienie teatru lalek. Drewniane postaci przypominające ludowe rzeźby, haftowane kostiumy, muzyka grana na żywo na tradycyjnych instrumentach – spektakl „Braciszek Jelonek” to wydarzenie, w którym warto uczestniczyć całą rodziną – mówi Dawid Prymas, dyrektor ds. marketingu i PR Galerii Katowickiej.

Przedstawienie, które zostanie wystawione w Galerii Katowickiej odbywa się w ramach Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Lalek „Katowice-Dzieciom”. Na pięciu festiwalowych scenach, w dniach 13-17 października zaprezentuje się trzynaście grup teatralnych z Polski, Francji, Grecji, Izraela, Słowacji i Włoch. Festiwal inauguruje obchody 70-lecia powstania Śląskiego Teatru Lalki i Aktora „Ateneum”.

W bieżącym tygodniu w ramach Projektu Wyższy Poziom, we wtorek, 13 października od godz. 16.00 pracownicy Studium Praktycznej Nauki Języków Obcych Uniwersytetu Śląskiego prowadzić będą warsztaty pt. „Złoty pociąg do wiedzy językowej”, organizowane w ramach uczelnianego Dnia Języków Obcych. W programie warsztatów są m.in. konsultacje dotyczące egzaminów maturalnych na różnych poziomach zaawansowania, prezentacja poświęcona zastosowaniu piosenki w nauczaniu języka obcego w praktyce akademickiej, quizy językowe oraz niespodzianki.

W środę, 14 października o godzinie 16.30 w przestrzeni Projektu Wyższy Poziom odbędzie się drugie spotkanie organizowane przez Muzeum Historii Katowic w ramach cyklu #kurs na sztukę. „Ku antycznym wzorcom” to temat wykładów i warsztatów, które mają na celu przybliżanie wiedzy o malarstwie i innych dziedzinach sztuki.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA