PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Teatr Lalek w Galerii Katowickiej

  • Autor: propertynews.pl
  • 13 paź 2015 16:37

Teatr Lalek w Galerii Katowickiej

Spektakl odbywający się w ramach 12. edycji Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Lalek Katowice-Dzieciom, warsztaty językowe Uniwersytetu Śląskiego oraz zajęcia cyklu #kurs na sztukę, organizowane przez Muzeum Historii Katowic - to wydarzenia, które w bieżącym tygodniu odbędą się w ramach Projektu Wyższy Poziom w Galerii Katowickiej.

REKLAMA

Przygotowane przez teatr Bábkové divadlo z Koszyc na Słowacji przedstawienie pt. „Braciszek Jelonek” rozpocznie się o godzinie 17.00 w czwartek, 15 października br., na poziomie +2 Galerii Katowickiej.

– W przestrzeni Projektu Wyższy Poziom Galerii Katowickiej planujemy różne atrakcje. Po raz pierwszy w takim miejscu zostanie wystawione przedstawienie teatru lalek. Drewniane postaci przypominające ludowe rzeźby, haftowane kostiumy, muzyka grana na żywo na tradycyjnych instrumentach – spektakl „Braciszek Jelonek” to wydarzenie, w którym warto uczestniczyć całą rodziną – mówi Dawid Prymas, dyrektor ds. marketingu i PR Galerii Katowickiej.

Przedstawienie, które zostanie wystawione w Galerii Katowickiej odbywa się w ramach Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Lalek „Katowice-Dzieciom”. Na pięciu festiwalowych scenach, w dniach 13-17 października zaprezentuje się trzynaście grup teatralnych z Polski, Francji, Grecji, Izraela, Słowacji i Włoch. Festiwal inauguruje obchody 70-lecia powstania Śląskiego Teatru Lalki i Aktora „Ateneum”.

W bieżącym tygodniu w ramach Projektu Wyższy Poziom, we wtorek, 13 października od godz. 16.00 pracownicy Studium Praktycznej Nauki Języków Obcych Uniwersytetu Śląskiego prowadzić będą warsztaty pt. „Złoty pociąg do wiedzy językowej”, organizowane w ramach uczelnianego Dnia Języków Obcych. W programie warsztatów są m.in. konsultacje dotyczące egzaminów maturalnych na różnych poziomach zaawansowania, prezentacja poświęcona zastosowaniu piosenki w nauczaniu języka obcego w praktyce akademickiej, quizy językowe oraz niespodzianki.

W środę, 14 października o godzinie 16.30 w przestrzeni Projektu Wyższy Poziom odbędzie się drugie spotkanie organizowane przez Muzeum Historii Katowic w ramach cyklu #kurs na sztukę. „Ku antycznym wzorcom” to temat wykładów i warsztatów, które mają na celu przybliżanie wiedzy o malarstwie i innych dziedzinach sztuki.

 


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA