PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Trzy wydarzenia w trzy dni w Galerii Katowickiej

  • Autor: propertynews.pl
  • 29 wrz 2015 12:11

Trzy wydarzenia w trzy dni w Galerii Katowickiej fot. Galeria Katowicka

Warsztaty przybliżające techniki i tajniki pracy dziennikarza telewizyjnego, finisaż wystawy fotografii Michała Cały oraz spotkanie autorskie podsumowujące ekspozycję pierwszej odsłony cyklu „Światło Czasów – Mistrzowie Fotografii”, a także warsztaty szkoły aranżacji muzycznej Sekwencja. Tylko w tym tygodniu, w ramach Projektu Wyższy Poziom w Galerii Katowickiej, odbędą się aż trzy inspirujące wydarzenia.

REKLAMA

We wtorek, 29 września br., w godzinach od 15.00 do 18.00, Uniwersytet Śląski wraz z uczelnianą telewizją internetową, zorganizują w Galerii Katowickiej w ramach Projektu Wyższy Poziom warsztaty pt.: „Poczuj się jak prezenter telewizyjny”. Uczestnicy zajęć będą mogli zapoznać się z tajnikami pracy dziennikarza telewizyjnego oraz ćwiczyć techniki dziennikarskie. W programie spotkania znajduje się m.in: relacjonowanie najciekawszych wydarzeń ze świata oraz łamańce językowe. Podczas warsztatów wykorzystany zostanie profesjonalny sprzętu do rejestracji i obróbki materiałów filmowych.

W środę, 30 września br., o godz. 19.00, Michał Cała, zaliczany do grona stu najważniejszych polskich fotografików – autor zdjęć, których prezentacja zainaugurowała triadę nietuzinkowych wystaw „Światło Czasów – Mistrzowie Fotografii” – będzie gościem finisażu podsumowującego pierwszą ekspozycję w Galerii Katowickiej.

– Michał Cała podzieli się z odbiorcami fotograficzną refleksją związaną z cyklem śląskich fotografii, powstałych w latach 1975-1992, które prezentowaliśmy w trakcie wrześniowej wystawy w Galerii Katowickiej – mówi Wojciech Kukuczka, kurator wystawy. – Fotografie przedstawiają oblicze Śląska, które w subiektywnej ocenie autora było najbardziej pociągające i godne utrwalenia. W dobie dzisiejszych przeobrażeń regionu, dokumentacja ta zyskuje wartość historyczną. Oglądając nie tak odległą przeszłość, obecnie dostrzegamy tylko znamiona tamtych czasów – dodaje Kukuczka.

Wystawa zatytułowana „Śląsk”, to zbiór obejmujący fotograficzną dokumentację czasów świetności przemysłu kopalnianego i hutniczego. Autor zafascynowany przytłaczającym, nasyconym destrukcją pejzażem, zarejestrował historyczny okres ekspansji i upadku industrialnej potęgi. Finisaż w przestrzeni  Projektu Wyższy Poziom będzie także okazją do nabycia albumu z dedykacją Michała Cały zatytułowanego „Śląsk i Galicja.

W czwartek, 1 października br., na kolejne spotkanie w  Projekcie Wyższy Poziom tym razem z analogową i cyfrową syntezą dźwięku, realizowaną w oparciu o profesjonalne wyposażenie prawdziwego studia muzycznego, zaprasza Szkoła Technologii Produkcji Muzyki Sekwencja. W trakcie warsztatów ekspert Sekwencji, Ariel Proksa, przedstawi sposoby myślenia w trakcie pracy nad świadomym zbudowaniem kilku brzmień, które mogą stać się elementami utworu muzycznego. Na warsztatach wyjaśnione zostanie jak powstają dźwięki wydobywające się z syntezatorów i dlaczego zrozumienie działania tych urządzeń jest istotne dla każdego zainteresowanego produkcją muzyczną. Ilość miejsc jest ograniczona.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA