PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Trzy wydarzenia w trzy dni w Galerii Katowickiej

  • Autor: propertynews.pl
  • 29 wrz 2015 12:11

Trzy wydarzenia w trzy dni w Galerii Katowickiej fot. Galeria Katowicka

Warsztaty przybliżające techniki i tajniki pracy dziennikarza telewizyjnego, finisaż wystawy fotografii Michała Cały oraz spotkanie autorskie podsumowujące ekspozycję pierwszej odsłony cyklu „Światło Czasów – Mistrzowie Fotografii”, a także warsztaty szkoły aranżacji muzycznej Sekwencja. Tylko w tym tygodniu, w ramach Projektu Wyższy Poziom w Galerii Katowickiej, odbędą się aż trzy inspirujące wydarzenia.

REKLAMA

We wtorek, 29 września br., w godzinach od 15.00 do 18.00, Uniwersytet Śląski wraz z uczelnianą telewizją internetową, zorganizują w Galerii Katowickiej w ramach Projektu Wyższy Poziom warsztaty pt.: „Poczuj się jak prezenter telewizyjny”. Uczestnicy zajęć będą mogli zapoznać się z tajnikami pracy dziennikarza telewizyjnego oraz ćwiczyć techniki dziennikarskie. W programie spotkania znajduje się m.in: relacjonowanie najciekawszych wydarzeń ze świata oraz łamańce językowe. Podczas warsztatów wykorzystany zostanie profesjonalny sprzętu do rejestracji i obróbki materiałów filmowych.

W środę, 30 września br., o godz. 19.00, Michał Cała, zaliczany do grona stu najważniejszych polskich fotografików – autor zdjęć, których prezentacja zainaugurowała triadę nietuzinkowych wystaw „Światło Czasów – Mistrzowie Fotografii” – będzie gościem finisażu podsumowującego pierwszą ekspozycję w Galerii Katowickiej.

– Michał Cała podzieli się z odbiorcami fotograficzną refleksją związaną z cyklem śląskich fotografii, powstałych w latach 1975-1992, które prezentowaliśmy w trakcie wrześniowej wystawy w Galerii Katowickiej – mówi Wojciech Kukuczka, kurator wystawy. – Fotografie przedstawiają oblicze Śląska, które w subiektywnej ocenie autora było najbardziej pociągające i godne utrwalenia. W dobie dzisiejszych przeobrażeń regionu, dokumentacja ta zyskuje wartość historyczną. Oglądając nie tak odległą przeszłość, obecnie dostrzegamy tylko znamiona tamtych czasów – dodaje Kukuczka.

Wystawa zatytułowana „Śląsk”, to zbiór obejmujący fotograficzną dokumentację czasów świetności przemysłu kopalnianego i hutniczego. Autor zafascynowany przytłaczającym, nasyconym destrukcją pejzażem, zarejestrował historyczny okres ekspansji i upadku industrialnej potęgi. Finisaż w przestrzeni  Projektu Wyższy Poziom będzie także okazją do nabycia albumu z dedykacją Michała Cały zatytułowanego „Śląsk i Galicja.

W czwartek, 1 października br., na kolejne spotkanie w  Projekcie Wyższy Poziom tym razem z analogową i cyfrową syntezą dźwięku, realizowaną w oparciu o profesjonalne wyposażenie prawdziwego studia muzycznego, zaprasza Szkoła Technologii Produkcji Muzyki Sekwencja. W trakcie warsztatów ekspert Sekwencji, Ariel Proksa, przedstawi sposoby myślenia w trakcie pracy nad świadomym zbudowaniem kilku brzmień, które mogą stać się elementami utworu muzycznego. Na warsztatach wyjaśnione zostanie jak powstają dźwięki wydobywające się z syntezatorów i dlaczego zrozumienie działania tych urządzeń jest istotne dla każdego zainteresowanego produkcją muzyczną. Ilość miejsc jest ograniczona.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA