PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Z C&W na szczyt Kilimandżaro

  • Autor: PropertyNews.pl
  • 04 gru 2017 14:31

Z C&W na szczyt Kilimandżaro fot. mat. prasowe

Mikołaj Kowalski-Barysznikow, Miki, sponsorowany przez międzynarodową firmę doradczą Cushman & Wakefield, już 9 grudnia 2017 roku, wystartuje w premierowej edycji ekstremalnego maratonu na najwyższej górze Afryki – Kilimandżaro. Bieg Kilimanjaro Extreme Marathon 2017 został zgłoszony do Księgi Rekordów Guinnessa jako najwyżej rozgrywany maraton na Ziemi.

REKLAMA

Kilimanjaro Extreme Marathon rozpocznie się na Uhuru Peak, na wysokości 5985 m.n.p.m., czyli o ponad 500 metrów wyżej niż maraton na Mt. Everest z linią startową na wysokości 5333 m.n.p.m. Kilimanjaro Extreme Marathon będzie pierwszym, oficjalnym, międzynarodowym biegiem na terenie Parku Narodowego Kilimandżaro i ma szansę ubiegać się o pierwsze miejsce w Księdze Rekordów Guinnessa. Inicjatorem i organizatorem wydarzenia jest Polak – Michał Gawron.

Mikołaj Kowalski-Barysznikow jest byłym pracownikiem działu powierzchni biurowych Cushman & Wakefield, a od 3 lat tworzy jedyny w Polsce magazyn poświęcony ekstremalnym biegom długodystansowym ULTRA – dalej niż maraton.

W ramach przygotowań do Kilimanjaro Extreme Marathon 2017 Mikołaj wziął udział w dwóch ultramaratonach, w których pokonał łącznie 220 km. 1 września, na największym na świecie festiwalu biegów górskich Ultra-Trail du Mont Blanc (UTMB), ukończył 100-kilometrową trasę po Alpach z przełęczami na wysokości 2700-2800 m.n.p.m.. Łączna suma przewyższeń podczas tego biegu wyniosła 6 tys. m. W październiku, w kolejnym ultramaratonie organizowanym w Kapadocji w Turcji, pokonał 120 km.

Kilimanjaro Extreme Marathon 2017 to pierwsze zawody kiedykolwiek zorganizowane na Kilimandżaro.

Ok. 43 km biegu na tak dużej wysokości to morderczy wysiłek dla organizmu – przyznaje Mikołaj Kowalski-Barysznikow - Ale jest to wyzwanie, któremu po prostu nie mogłem się oprzeć. Przede wszystkim dlatego, że jeszcze nigdy nie biegałem na podobnej wysokości, ale również dlatego, że to najciekawsze zawody i moje największe wyzwanie sportowe w życiu. Poza tym jeszcze nigdy nie byłem w Afryce. Przed startem jest we mnie bardzo dużo pokory, ale nie ma we mnie strachu – dodaje.

Jeśli tylko pozwoli na to ograniczona łączność, Mikołaj będzie na bieżąco relacjonował ekstremalnie krótki – bo 5-dniowy – okres adaptacyjny, trwający od 4 do 8 grudnia. Postara się również nadawać na facebookowym fanpage’u firmy Cushman & Wakefield Poland meldunki z trasy Kilimanjaro Extreme Marathon, który rozpocznie się w 9 grudnia o 8 rano (6 rano czasu polskiego).

Wyprawa zakończy się 14 grudnia.

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA