PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

74-latka, która nie płaciła hotelom, nie pójdzie do więzienia

  • Autor: PAP
  • 10 sty 2013 10:36

Za zbyt surową uznał w środę opolski sąd okręgowy karę 10 miesięcy bezwzględnego więzienia dla 74-latki, która zatrzymywała się w różnych hotelach wraz z córką, a potem wyjeżdżała nie płacąc za pobyt. W ten sposób wyłudziła ok. 19 tys. zł. Wykonanie wyroku zawieszono - podaje PAP.

REKLAMA

Sąd Okręgowy nie zmienił wprawdzie wysokości kary orzeczonej w ub.r. przez Sąd Rejonowy w Nysie, ale jej wykonanie zawiesił na 3 lata. Podzielił tym samym zdanie wnoszącego apelację obrońcy 74-latki a także prokuratora, który przychylił się do wniosku o wymierzenie kobiecie kary w zawieszeniu. Wyrok jest prawomocny.

Uzasadniający wyrok sędzia Waldemar Krawczyk stwierdził, że na decyzję sądu miał wpływ podeszły wiek oskarżonej, to, że jest ona osobą schorowaną, że przyznała się do winy i wyraziła żal oraz fakt, że dotychczas nie była karana.

Od lipca do października 2011 oskarżona 74-latka, która kilka lat wcześniej sprzedała swoje mieszkanie by zdobyć pieniądze na leczenie córki, wraz ze swą 39-letnią córką zatrzymywały się na kilka do kilkunastu dni w hotelach w różnych częściach Polski - m.in. w Paczkowie, Kołobrzegu, Muszynie, Krynicy Zdrój czy Toruniu.

Kobiety korzystały z usług hotelowych - prócz noclegów i posiłków również np. w hotelu Spa w Kołobrzegu z zabiegów leczniczych czy kosmetycznych, gdzie w sumie niezapłacony przez nie rachunek wyniósł prawie 15,5 tys. zł. Mówiły recepcjonistom i właścicielom hoteli np., że zapłacą rachunek pod koniec pobytu, a następnie znikały.

Sąd Rejonowy w Nysie uzasadniając wyrok wydany we wrześniu ub.r. uznał tryb życia obu kobiet za "włóczęgowski". Skazał też matkę i córkę na karę 10 miesięcy bezwzględnego więzienia i nakazał by kobiety zwróciły właścicielom hoteli niezapłacone pieniądze za pobyt. Wyrok 39-latki się uprawomocnił, a od wyroku dotyczącego 74-letniej kobiety odwołał się jej obrońca.

W środę po zmianie wyroku na karę w zawieszeniu sędzia Waldemar Krawczyk dodał, że o tym, jaką dolegliwością może być pozbawienie wolności 74-latka miała się okazję przekonać przebywając ponad 3 miesiące w areszcie. Sędzia przestrzegł też oskarżoną, by nie wchodziła już w konflikt z prawem, bo kara zostanie odwieszona.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA