PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Bankructwo biura podróży Sky Club. Za granicą 9,5 tys. turystów

  • Autor: PAP
  • 04 lip 2012 09:34

Touroperator Sky Club, który organizował wyjazdy pod marką własną oraz Triady, w środę złoży do Sądu Rejonowego w Warszawie wniosek o upadłość spółki - poinformował we wtorek zarząd Sky Club. Spółka zawiesza sprzedaż wycieczek i od środy anuluje zaplanowane wyjazdy.

REKLAMA

Za granicą jest obecnie ok. 9,5 tys. turystów.

W oświadczeniu przesłanym wieczorem PAP zarząd Sky Club poinformował, że powodem decyzji o złożeniu wniosku o upadłość jest "brak środków finansowych na kontynuowanie działalności operacyjnej". Wniosek zostanie złożony do Sądu Rejonowego dla m.st. Warszawy, X Wydziału Gospodarczego ds. Upadłościowych i Naprawczych.

"Spółka zawiesza działalność touroperatorską i sprzedaż wycieczek, a anulowaniu ulegają wszystkie imprezy turystyczne, które miały rozpocząć się od dnia 4 lipca 2012 roku włącznie" - napisano w oświadczeniu.

"Klienci, którzy mieli rozpocząć wyjazdy turystyczne w dniu jutrzejszym, zostaną poinformowani o tym, aby nie stawiali się na lotniskach" - czytamy we wtorkowym komunikacie.

Zarząd Sky Club przekazał, że o zaistniałej sytuacji poinformował Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego, który jest dysponentem gwarancji ubezpieczeniowych opiewających na 25 mln zł. Gwarancje dotyczą pokrycia kosztów powrotu turystów do kraju, a także zwrotu wpłat przez nich poniesionych.

"Zgodnie z ustawą Urząd Marszałkowski uruchomi procedurę zorganizowania powrotu do Polski turystów przebywających na wakacjach ze Sky Club pod markami Sky Club i Triada oraz zwrotu wpłat wniesionych przez klientów na rzecz umów, które nie zostaną zrealizowane" - czytamy w oświadczeniu.

Zarząd poinformował, że wszelkich informacji o powrocie turystów do kraju, zwrocie zaliczek oraz zwrocie wartości świadczeń niezrealizowanych udzielać będzie Urząd Marszałka Woj. Mazowieckiego. Sky Club Sp. z o.o. przekaże do Urzędu wszelkie niezbędne informacje dotyczące turystów przebywających za granicą na wycieczkach zorganizowanych przez Sky Club.

Jak przekazał zarząd, klienci, którzy zarezerwowali miejsca na odwołanych imprezach turystycznych, powinni zgłaszać się do Urzędu Marszałkowskiego w celu uzyskania informacji dotyczących zwrotu poniesionych przez nich kosztów. Wszelkie informacje podane są na stronie Urzędu Marszałkowskiego http://www.mazovia.pl

Spółka podkreśla, że "niezwłocznie z chwilą wystąpienia okoliczności zmuszających zarząd do złożenia wniosku o upadłość poczyniła wszelkie starania, aby maksymalnie zabezpieczyć interes klientów, poprzez zablokowanie sprzedaży wycieczek, poinformowanie Urzędu Marszałkowskiego i poinformowanie klientów mających zaplanowane wyloty w kolejnym dniu o fakcie odwołania ich wycieczek".

  • 1
  • 2

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA