PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Bronisław Komorowski rozpoczął wizytę w Berlinie

  • Autor: PAP
  • 17 cze 2011 14:16

Prezydent Bronisław Komorowski rozpoczął jednodniową wizytę w Berlinie. Z prezydentem Niemiec Christianem Wulffem weźmie udział w uroczystości 20-lecia Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży; na Uniwersytecie Humboldta wygłosi doroczne Przemówienie Berlińskie.

REKLAMA

Piątkowa wizyta w Berlinie jest elementem obchodów 20. rocznicy polsko-niemieckiego Traktatu o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy oraz Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży.

W rozmowach prezydentów Polski i Niemiec pojawi się też temat rozpoczynającego się 1 lipca polskiego przewodnictwa w Radzie UE i jego priorytetów.

W ambasadzie RP w Berlinie Komorowski pośmiertnie odznaczy Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski byłego NRD-owskiego dysydenta i obrońcę praw człowieka Ludwiga Mehlhorna. Prezydenci Polski i Niemiec złożą też kwiaty pod pomnikiem Solidarności.

Na Uniwersytecie Humboldta polski prezydent wygłosi przemówienie w ramach cyklu "Przemówień Berlińskich", wygłaszanych przez niemieckich prezydentów. W przeszłości tylko dwa razy zdarzyło się, że zaszczyt ten odstąpiono zagranicznym gościom: w 1998 roku był to ówczesny prezydent Finlandii Martti Ahtisaari i w 1999 roku ówczesny sekretarz generalny ONZ Kofi Annan.

Po spotkaniu na uniwersytecie Komorowski i Wulff będą rozmawiać w cztery oczy w jednej z berlińskich kawiarni. Wezmą też udział w uroczystości 20-lecia Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży, gdzie obaj zabiorą głos.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA