PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Burmistrz Strzelec Krajeńskich nie żyje

  • Autor: PAP
  • 10 lis 2011 10:45

W szpitalu w Gorzowie Wielkopolskim w środę wieczorem zmarł burmistrz Strzelec Krajeńskich Tadeusz Feder. Trafił tam z raną klatki piersiowej, jednak nie udało się go uratować. Prawdopodobnie popełnił samobójstwo.

REKLAMA

Jak poinformował w czwartek PAP rzecznik Prokuratury Okręgowej w Gorzowie Dariusz Domarecki, w środę wieczorem rodzina Tadeusza Federa powiadomiła Komendę Powiatową Policji w Strzelcach Krajeńskich, że burmistrz jest ciężko ranny.

Pomimo podjętej niezwłocznie akcji ratunkowej, mężczyzna zmarł w gorzowskim szpitalu. Jak wstępnie ustalono, przyczyną była rana kłuta klatki piersiowej.

Sprawę badają prokuratorzy z Prokuratury Rejonowej w Strzelcach Krajeńskich oraz policjanci z miejscowej komendy. W mieszkaniu burmistrza przeprowadzono oględziny.

"Trwają przesłuchania świadków, zostanie także przeprowadzona sądowo-lekarska sekcja zwłok. Najbardziej prawdopodobną przyczyną zgonu jest zamach samobójczy, na co wskazuje ustalony dotychczas przebieg wydarzeń oraz pozostawiony list pożegnalny" - powiedział PAP Domarecki.

Dodał jednak, że biorąc pod uwagę wyjątkowy charakter zamachu samobójczego, rozważane są wszelkie możliwe przyczyny i okoliczności tej tragedii.

Jak poinformował rzecznik Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego w Gorzowie Paweł Siminiak, w związku ze śmiercią burmistrza wicewojewoda lubuski Jan Świrepo, pełniący obowiązki wojewody, wystąpi do premiera o wyznaczenie osoby do pełnienia funkcji burmistrza do czasu wyboru nowego.

Dodał, że Rada Miasta i Gminny na nadzwyczajnym posiedzeniu wygasi mandat burmistrza; będzie to jednoznaczne z odwołaniem z funkcji zastępców dotychczasowego burmistrza.

"Funkcjonowanie urzędu jest zabezpieczone, gdyż urzędnicy nadal posiadają upoważnienia do podpisywania dokumentów w zakresie swoich kompetencji. Wniosek o powołanie osoby zastępującej burmistrza zostanie przygotowany niezwłocznie" - powiedział PAP Siminiak.

Burmistrz Strzelec Krajeńskich Tadeusz Feder był rodowitym strzelczaninem. Urodził się 10 czerwca 1958 r. Był absolwentem wydziału historii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ukończył także podyplomowe studia z zakresu zarządzania na Uniwersytecie Szczecińskim.

W latach 1998-2002 Feder był wicestarostą strzelecko-drezdeneckim, a w latach 2005-2006 starostą tego powiatu. Na urząd burmistrza po raz pierwszy został wybrany w 2006 roku. W ostatnich wyborach samorządowych startował z własnego komitetu wyborczego, popieranego przez Platformę Obywatelską; wygrał wybory w pierwszej turze i po raz drugi został burmistrzem Strzelec Krajeńskich.

Tadeusz Feder zostawił żonę i dwóch synów w wieku 26 i 21 lat.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA