PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Coraz większy ruch na polskich lotniskach

  • wnp.pl
  • 12 maj 2014 11:14

W kwietniu 2014 roku w Porcie Lotniczym "Rzeszów - Jasionka" odprawionych zostało ponad 45,7 tys. podróżnych. Z kolei Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy w tym samym okresie obsłużył 250 683 pasażerów, co oznacza 8,8 proc. wzrost w stosunku do kwietnia ubiegłego roku.

REKLAMA

W ubiegłym miesiącu z usług rzeszowskiego lotniska skorzystało 45,7 tys., pasażerów, podczas gdy w kwietniu 2013 roku było ich 43,9 tys. W ciągu pierwszych 4 miesięcy 2014 roku na lotnisko obsłużyło 163,1 tys. pasażerów, czyli o nieco ponad 17 proc. więcej niż w analogicznym okresie rok wcześniej.

W pierwszym kwartale 2014 roku Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy obsłużył 590 104 pasażerów, czyli o 3,5 proc. więcej, niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. 

- Czekaliśmy na dane za kwiecień, który jest pierwszym pełnym miesiącem sezonu letniego, w którym pojawia się przecież wiele nowości nie tylko w ruchu regularnym, ale również czarterowym. Wzrost na poziomie 8,8 proc. jest doskonałym rezultatem na tle innych lotnisk w naszym kraju. Ponadto przybliża nas do osiągnięcia głównego celu, czyli po raz pierwszy w historii obsłużenia w Gdańsku 3 milionów pasażerów ciągu roku - powiedział Tomasz Kloskowski, prezes zarządu Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy.

Podobał się artykuł? Podziel się!


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA