PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Decyzja o likwidacji Amber Gold

  • Autor: PAP
  • 13 sie 2012 20:28

Jest decyzja o likwidacji Amber Gold Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Gdańsku. Komunikat w tej sprawie pojawił się w poniedziałek na stronie spółki. Firma zapewnia, że klientom należy się zwrot pełnej kwoty kapitału wraz z odsetkami.

REKLAMA

"Informujemy, że w dniu dzisiejszym, tj. 13 sierpnia 2012 r. zapadła decyzja o likwidacji spółki pod firmą Amber Gold Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Gdańsku" - czytamy w komunikacie na stronie internetowej.

Jak podaje komunikat, "w dniu rozpoczęcia likwidacji zgodnie z Regulaminem depozytów towarowych Amber Gold Sp. z o.o. wypowie wszystkim klientom obowiązujące umowy depozytów towarowych".

Firma zapewniła na swojej stronie, że "w związku z zerwaniem lokat przez Amber Gold wszystkim klientom należy się zwrot pełnej kwoty kapitału wraz z odsetkami naliczonymi do dnia wypowiedzenia umowy". Amber Gold zapowiedział, że "o wypłacie środków będzie informować listownie".

Jednocześnie firma poinformowała, że "od poniedziałku zamknięte zostają także wszystkie oddziały i AG punkty". Prosi, aby pytania kierować do Telefonicznego Biura Obsługi Klienta pod numerem 58 731 50 50.

Przed centralą firmy przy ul. Długie Ogrody i przed jej oddziałem przy ul. Stągiewnej w Gdańsku w poniedziałek było spokojnie. Sporadycznie przychodzili klienci, którzy chcieli się czegoś dowiedzieć. "Nie wiadomo o co chodzi, nie wiem, co mam robić" - mówił zdezorientowany mężczyzna z Gdańska, który ulokował w Amber Gold 20 tys. zł.

Na drzwiach centrali firmy wywieszono jedynie informację: "w związku z ogłoszeniem likwidacji spółki informujemy iż będziemy się z Państwem kontaktować indywidualnie".

Byli pracownicy Amber Gold powiedzieli anonimowo dziennikarzom, że nie otrzymali dotąd wynagrodzeń za lipiec. Tydzień temu podczas konferencji prasowej prezes Amber Gold Marcin Plichta zapewniał, że pensje za lipiec zostały wypłacone.

W poniedziałek przed centralą firmy pojawiła się też grupa ok. 20 osób, byłych pracowników call center OLT Express (Amber Gold był właścicielem tej spółki - PAP) domagających się wypłaty zaległych wynagrodzeń za poprzedni miesiąc. Grupa kilkunastu osób prowadziła przez kilka godzin okupację dwóch pomieszczeń w centrali firmy. "Obiecali wypłacić nam we wtorek jakieś zaliczki" - tłumaczyli po wyjściu z budynku.

Amber Gold poinformował, że "proces likwidacji spółki będzie rozłożony w czasie i będzie polegać na sprzedaży całego majątku przedsiębiorstwa w celu zaspokojenia wszelkich jego zobowiązań".

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA