PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

EEC 2014: Polskie uczelnie otwierają się na biznes

  • www.portalspozywczy.pl
  • 08 maj 2014 20:48

Na przestrzeni ostatnich 10 lat dokonała się spora zmiana, której wynikiem jest świadomość współpracy nauki i biznesu w Polsce. Obecnie drzwi wielu uczelni są szeroko otwarte na przedsiębiorstwa, które coraz chętniej sięgają po tego typu wsparcie - powiedziała Magdalena Burnat-Mikosz, partner, lider zespołu R&D and Goverment Incentives w Europie Środkowej Deloitte.

REKLAMA

- Na pewno jeszcze wiele wyzwań stoi przed współpracą biznesu i nauki - głównie na poziomie administracyjnym i biurokratycznym. Organizacja wielu uczelni nie jest jeszcze przygotowana do tego, aby szeroko współpracować z sektorem prywatnym - dodała Magdalena Burnat-Mikosz.

Jej zdaniem nauka jeszcze nie potrafi efektywnie się promować. - Wiele uczelni uważa, że ktoś kto jest zainteresowany ich wiedzą, sam je znajdzie. Jednak to mówienie o sobie i możliwościach, jakie ma się do zaoferowania, bardzo pomaga w komercjalizacji badań - przyznała ekspertka Deloitte.

Zauważyła także potrzebę rozwijania klastrów. - Kondensowanie wiedzy i potencjału w jednym obszarze przynosi benefity - dodała.

- Warto zastanowić się, jak będą dystrybuowane środki w nowej perspektywie unijnej na tworzenie laboratoriów - także tych w przedsiębiorstwach. Nie powinno się tworzyć nowych bytów, ale rozwijać i pogłębiać wiedzę w tych miejscach, gdzie infrastruktura została już utworzona. Już wiele pieniędzy zostało wydanych na stworzenie infrastruktury - teraz jest czas na wykorzystanie tego potencjału - podsumowała Magdalena Burnat-Mikosz.

Podobał się artykuł? Podziel się!


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA