PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

EEC: Nie można budować w biednym kraju kolejnych stadionów

  • www.portalsamorzadowy.pl
  • 14 maj 2014 14:29

Samorządy nie mogą zaczynać od budowania pałaców - mówił Krzysztof Pietraszkiewicz, prezes Związku Banków Polskich, podczas debaty Prorozwojowe inwestycje komunalne, odbywającej się w ramach VI Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

REKLAMA

- Miasto musi budować infrastrukturę nawet taką, którą uznaje się za fanaberię, jak pole golfowe czy aquapark. To jego obowiązek. Gminy muszą podejmować ryzyko takich inwestycji, patrząc jednak na to, jak to w przyszłości obciąży ich budżety - mówił Marek Cieślak, wiceprezydent Łodzi.

Z takim stawianiem sprawy nie zgadzał się Krzysztof Pietraszkiewicz, prezes Związku Banków Polskich.

- Nawet gdybym miał 90 procent dofinansowania, to nie zbudowałbym w mieście kolejnego stadionu - mówił. - Nie można w biednym kraju stawiać kolejnych stadionów, szczególnie dużych. Musimy myśleć o przyszłości, o kosztach utrzymania takich obiektów.

Zdaniem Pietraszkiewicza samorządy muszą myśleć o inwestycjach rozwojowych i przygotowywać strategiczne plany.

- Gdzie będziemy za 10-15 lat, jeśli nasza gospodarka nie będzie konkurencyjna - pytał prezes ZBP. - Nie chcę mieszkać w kraju, z którego za jakiś czas wyjadą kolejne 3 mln młodych ludzi.

Jak mówił prezes, odpowiedzialność za to poniesie nie tylko rząd: - To także obciąży samorządy, szczególnie te z dużych miast - dodał.

Artykuł powstał na podstawie debaty Prorozwojowe inwestycje komunalne, odbywającej się w ramach VI Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

Podobał się artykuł? Podziel się!


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA