PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

GDDKiA dopuszcza powrót konsorcjum Covec na plac budowy A2

  • Autor: PAP
  • 14 cze 2011 09:55

Wiceszef GDDKiA Andrzej Maciejewski ocenił, że w wydanym w nocy oświadczeniu konsorcjum Covec ws. budowy A2 jest dużo eufemizmów i mało konkretów. Jeśli Chińczycy chcą kontynuować prace, muszą przystać na dotychczasowe warunki umowy - przypomniał.

REKLAMA

Jak mówił Maciejewski we wtorek rano w TVN24, decyzja GDDKiA o odstąpieniu o kontraktu z chińska firmą Covec uprawomocni się w ciągu dwóch tygodni. Jeśli Covec będzie chciał kontynuować budowę i zwróci się do Dyrekcji z prośbą "już nie o wzrost wartości kontraktu, ale powie, że na tych zasadach, które są w dotychczasowych umowach będzie pracował, to nie widzę tutaj problemu" - zaznaczył.

Chińskie konsorcjum w oświadczeniu, którego treść opublikowała TVN24, pisze, że jest zaskoczone decyzją GDDKiA, ale wciąż jest gotowe dokończyć budowę, tylko że - jak podkreśla - będzie to kosztowało. Skarży się też, że było traktowane gorzej niż wykonawcy innych odcinków trasy spod Łodzi w okolice Warszawy - czytamy na portalu tvn24.pl.

"Covec nadal podtrzymuje swoje stanowisko, że chce dokończyć budowę odcinków A oraz C i liczy na przełom w negocjacjach" - relacjonuje oświadczenie firmy TVN24. Według stacji telewizyjnej Covec pisze, że "powrót na budowę i wznowienie prac (...) będzie bardzo trudne, ale nie niemożliwe"; będzie to wymagać wznowienia rozmów oraz podpisania nowych umów z podwykonawcami i dostawcami materiałów, a to podniesie koszty budowy.

Odnosząc się do tego stwierdzenia, Maciejewski ocenił, że "w tym oświadczeniu są duże eufemizmy". "Trudno odnieść się w konkretach do tego, bo tutaj konkretów w tym oświadczeniu brakuje - co to znaczy, że jest trudny, ale nie niemożliwy?" - zastanawiał się.
Jak zaznaczył, sprawa jest bardzo prosta: "trzeba zrealizować kontrakt, który jest podpisany, po stawkach, które są podpisane, w zakresie, który jest opisany i tylko budować".

W oświadczeniu Covec wspomina też o "dużych opóźnieniach w płatnościach inwestora na rzecz Covec-u" i uważa, że "niezbędne jest poprawienie komunikacji pomiędzy inżynierem kontraktu, inwestorem oraz generalnym wykonawcą".

Według TVN24 Covec uskarża się również, że był przez inwestora, czyli GDDKiA, traktowany gorzej niż pozostali generalni wykonawcy autostrady A2. "Niedopuszczalne jest to, że główny inżynier kontraktu, nadzorujący projekt, nie zatwierdza surowców użytych przez Covec do podbudowy autostrady, w sytuacji, kiedy zostały one zakupione u tego samego producenta i mają takie same parametry jak te, użyte przez generalnych wykonawców na innych odcinkach budowy autostrady A2" - napisano w oświadczeniu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA