PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Inwestycje przedsiębiorstw niefinansowych w I kw. spadły o 1,6 proc. rdr

  • Autor: PAP
  • 23 maj 2013 15:33

Inwestycje przedsiębiorstw niefinansowych w I kwartale spadły o 1,6 proc. rdr i wyniosły 17,1 mld zł - podał w czwartek GUS.

REKLAMA

W analogicznym okresie ub. roku odnotowano wzrost o 12,3 proc.

Z danych GUS wynika, że nakłady na budynki i budowle zwiększyły się o 5,7 proc., natomiast na maszyny, urządzenia techniczne i narzędzia oraz środki transportu obniżyły się o 5,6 proc. Udział zakupów w nakładach ogółem wyniósł 61,7 proc. wobec 64,5 proc. przed rokiem.

GUS podał, że spadek nakładów wystąpił w większości sekcji, a największy w działalności związanej z zakwaterowaniem i gastronomią o 27,4 proc. wobec wzrostu o 38,1 proc. w analogicznym okresie 2012 roku, handlu; naprawie pojazdów samochodowych o 13,8 proc. wobec wzrostu o 33,7 proc., w dostawie wody; gospodarowaniu ściekami i odpadami; rekultywacji o 10,1 proc. wobec wzrostu o 33,2 proc., górnictwie i wydobywaniu o 9,0 proc. wobec wzrostu o 51,2 proc.

Wzrosły natomiast nakłady w działalności związanej z obsługą rynku nieruchomości o 29,1 proc. wobec wzrostu o 3,7 proc. przed rokiem, wytwarzaniu i zaopatrywaniu w energię elektryczną, gaz, parę wodną i gorącą wodę o 12,8 proc. wobec wzrostu o 1,0 proc. oraz w budownictwie o 3,4 proc. wobec spadku o 20,8 proc.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA