PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Jakub Karnowski nowym prezesem PKP SA

  • Autor: PAP
  • 05 kwi 2012 23:08

Jakub Karnowski został nowym prezesem PKP SA - poinformował w czwartek minister transportu Sławomir Nowak. Wiceprezesami zostali dotychczasowa prezes Maria Wasiak oraz Piotr Ciżkowicz.

REKLAMA

"Zdecydowałem dzisiaj o przeprowadzeniu zmian osobowych. Powołałem na prezesa PKP SA pana Jakuba Karnowskiego, dotychczasowego prezesa PKO TFI, doświadczonego menadżera, również z wielkim doświadczeniem międzynarodowym, znakomitego finansistę" - powiedział dziennikarzom Nowak. Podkreślił, że doświadczenie Karnowskiego w zarządzaniu finansami będzie bardzo ważne w tej spółce.

W czwartek minister spotkał się z radą nadzorczą PKP SA, której przedstawił swoje propozycje zmian personalnych. Ponieważ resort transportu sprawuje nadzór właścicielski nad PKP SA, to ostateczną decyzję podjął minister Nowak.

Oprócz Karnowskiego, szef resortu transportu powołał do zarządu spółki dwóch wiceprezesów: dotychczasową prezes Marię Wasiak oraz Piotra Ciżkowicza, który jest doktorem nauk ekonomicznych, a obszarem jego zainteresowań badawczych są m.in. wzrost gospodarczy, polityka pieniężna, finanse publiczne.

Karnowski i Ciżkowicz mają objąć swoje stanowiska 11 kwietnia, Wasiak już przejęła nowe obowiązki.

"Jestem przekonany, że zmniejszony zarząd do trzech osób z takimi kompetencjami, które te trzy osoby reprezentują, będzie idealną syntezą doświadczenia, nowej jakości w zarządzaniu, wprowadzenia porządków korporacyjnych w spółkach PKP SA" - powiedział Nowak. Do tej pory w zarządzie PKP SA zasiadały cztery osoby: prezes Maria Wasiak, dyrektor finansowy Paweł Pieśniewski, dyrektor nadzoru właścicielskiego Paweł Olczyk oraz dyrektor zarządzania nieruchomościami Romuald Bosakowski.

Przewodniczący rady nadzorczej PKP SA Krzysztof Opawski powiedział na czwartkowej konferencji prasowej, że dotychczasowi członkowie zarządu pozostaną w spółce. "Znajdziemy dla nich miejsce w spółce odpowiadające ich kompetencjom" - zapewnił.

Nowak podkreślił, że będzie oczekiwał od nowego zarządu PKP SA oceny pracy pozostałych spółek Grupy PKP i ewentualnych rekomendacji dotyczących zmian personalnych. Dodał, że zmiany najprawdopodobniej nie ominą władz spółki PKP PLK, która zarządza infrastrukturą kolejową i inwestycjami w modernizację linii kolejowych.

"To, co jest najważniejsze w misji kolejarskiej, to jest pasażer - jego bezpieczeństwo i komfort. Dlatego po pierwsze chcę, aby nowy zarząd PKP skupił się na projekcie radykalnej modernizacji istniejącego taboru kolejowego i zakupie nowego taboru kolejowego dla PKP Intercity. Chcemy do 2015 r. bardzo wyraźnie poprawić jakość taboru kolejowego w PKP Intercity, czyli w spółce z Grupy PKP" - powiedział Nowak.

Oprócz tego szef resortu transportu wymienił realizację projektów rewitalizacyjnych, które mają być przeprowadzone do 2015 r., a także projekty związane z wymianą rozjazdów kolejowych oraz z podnoszeniem bezpieczeństwa na przejazdach kolejowych. Zapowiedział, że w planach do 2015 r. jest modernizacja ponad 2 tys. przejazdów.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA