PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Katowice powalczą o inwestorów niestandardową promocją

  • Autor: PAP
  • 13 cze 2012 13:27

Katowice, wciąż kojarzone w Polsce głównie z górnictwem, przemysłem i imprezami w "Spodku", zamierzają postawić na niestandardową, zaskakującą i intrygującą promocję pod hasłem "Centrum nowych form" - zakłada nowa miejska strategia w tej dziedzinie. Samorządowcy doszli do wniosku, że potrzebne jest ożywienie wizerunku miasta, a to wymaga nowych, niestandardowych działań. Priorytetem ma być promocja Katowic jako dobrego miejsca m.in. do inwestowania.

REKLAMA

W środę zaprezentowano założenia nowej strategii promocji Katowic, stawiającej na eksponowanie bogatego dziedzictwa miasta i jego metropolitalnej skali, przy wykorzystaniu alternatywnych form przekazu i dotarcia do odbiorców. W najbliższych tygodniach strategia, obejmująca okres do 2020 r., będzie przedmiotem konsultacji społecznych. Później projektem zajmą się miejscy radni.

Symbolem graficznym stolicy regionu nie będzie już "Spodek", ale znane ze starań o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury serce, którego kolorystyka symbolicznie łączy przemysłowe korzenie oraz współczesną aktywność i wielobarwność miasta. Samorządowcy chcą budować jego wizerunek jako nowego europejskiego centrum alternatywnych, offowych, nowoczesnych trendów w kulturze, sztuce, edukacji, biznesie, a nawet w sporcie.

Twórcy strategii podkreślają też, że Katowice to centrum metropolii - miejsce spotkań mieszkańców całego regionu i europejskiego biznesu; miasto dumne ze swojego kulturowego i przemysłowego dziedzictwa.

"Nowy, docelowy wizerunek Katowic to miasto inspirujące, modne, bogate, nowoczesne, zaskakujące, innowacyjne; atrakcyjne zwłaszcza dla ludzi młodych; otwarte na nowe trendy w biznesie, atrakcyjne miejsce do mieszkania i do pracy" - tłumaczył Wojciech Czyżewski z firmy uczestniczącej w stworzeniu nowej strategii.

Aby osiągnąć założone cele, miasto chce postawić na działania promocyjne w alternatywnej formie. Chodzi o wybór niestandardowych kanałów dotarcia, zaskakującą i nowoczesną warstwę wizualną oraz intrygujący przekaz. Adresatem tych działań będą głównie mieszkańcy aglomeracji śląskiej.

Stworzenie nowej strategii promocji poprzedzono badaniami, w których uczestniczyło ok. 3,5 tys. osób. Badania potwierdziły, że Katowice wciąż są stereotypowo kojarzone głównie z górnictwem, przemysłem, zanieczyszczeniem oraz wielkimi wydarzeniami organizowanymi w "Spodku". Miasto nie jest postrzegane jako dobre miejsce do mieszkania i spędzania wolnego czasu.

Największymi projektami promocyjnymi wpływającymi na wizerunek Katowic w ostatnich latach były starania o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury w 2016 r. (pod hasłem "Katowice - Miasto Ogrodów") oraz kampania "Miasto wielkich wydarzeń".

  • 1
  • 2
  • jurat 2012-09-24 15:40:40
    I to dobry przykład tego jak powinno się działać. Moja firma budowlana wykorzystała przede wszystkim podstawowe formy promocji. Mamy wpisy w serwisach branżowych takich jak Archiweb, a to naprawdę przynosi efekty oczekiwane. Niby jeden katalog, a już udało się w ten sposób zdobyć klientów. Tak więc nawet bez zbędnego kombinowania można wiele zdziałać.

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA