PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Koszalin: 2,1 mln zł z UE na poprawę warunków prowadzenia biznesu

  • Autor: PAP
  • 13 lut 2013 17:24

Koszalin (Zachodniopomorskie) dostanie 2,1 mln zł unijnego dofinansowania na zakończone już inwestycje związane z poprawą warunków prowadzenia działalności gospodarczej w przemysłowej części miasta.

REKLAMA

W środę prezydent Koszalina Piotr Jedliński i marszałek woj. zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz podpisali umowę w sprawie przyznania dotacji.

Dofinansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013 projekt został zrealizowany w latach 2008-2011. Inwestycja polegała na przebudowie dróg, chodników i oświetlenia ulic na terenie o powierzchni 11 hektarów, który został przeznaczony na działalność produkcyjną, magazynową i transportową. Na obszarze tym funkcjonowały kiedyś państwowe przedsiębiorstwa. Teraz działa tam 30 prywatnych firm, zatrudniających ok. 500 osób.

Na całość prac miasto wydało 4,2 mln zł. Unijne dofinansowanie pokryje połowę tej kwoty. Wniosek o wypłatę przyznanej dotacji - jak powiedział Jedliński - zostanie złożony do Urzędu Marszałkowskiego w ciągu trzech najbliższych tygodni.

Dodatkowo miasto za 2,7 mln zł przebudowało na tym terenie sieć wodno-kanalizacyjną.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA