PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Łódź chce być gospodarzem Expo International 2022

  • Autor: PAP
  • 18 wrz 2014 16:23

- Łódź ma wszelkie szanse, aby odnieść sukces - powiedział sekretarz generalny Międzynarodowego Biura Wystaw (BIE) Vincente Los Carteles, który przyjechał do Łodzi w związku ze staraniami miasta o organizacją Expo International 2022.

REKLAMA

"To moja pierwsza wizyta w Łodzi. (...) Zobaczyłem, że miasto bardzo dynamicznie się rozwija, dbając o tworzenie i odkrywanie nowych aspektów życia. Jednocześnie bardzo też dba o renowację i czerpie z tradycji, ze spuścizny. To jest wizja zorientowana na przyszły rozwój, czyli dokładnie to, o co chodzi w wystawach Expo, które mają na celu przyspieszenie wszystkich procesów rozwojowych zachodzących w mieście" - powiedział Carteles podczas czwartkowego spotkania z dziennikarzami.

Spotkanie odbyło się na panoramicznym tarasie restauracji powstającej w rewitalizowanym kompleksie b. elektrociepłowni EC-1. Po zakończeniu prac kompleks, wraz z budowanym po sąsiedzku dworcem kolejowym Łódź Fabryczna, mają stworzyć Nowe Centrum Łodzi.

"Miejsce, w którym powstaje nowy dworzec kolejowy, jest znakomitym symbolem rewitalizacji miasta, który wpisuje się w ideę wystaw Expo. I taka wystawa może tu być kolejnym, nowym elementem do przyspieszonego rozwoju" - dodał Carteles.

Nie powiedział jednak, jak duże są szanse Łodzi na organizację Expo International w 2022 r.

"Do Expo mamy jeszcze trochę czasu. Teraz jest za wcześnie na takie oceny. Jesteśmy dopiero na początku drogi. Musimy poznać innych kandydatów, aby wiedzieć, jaka jest konkurencja. Trzeba też poznać dokładnie łódzki projekt. Łódź ma jednak wszelkie szanse, aby odnieść sukces" - powiedział Carteles.

Na teren EC-1 sekretarz generalny BIE przyjechał w towarzystwie m.in. prezydent Łodzi Hanny Zdanowskiej i Janusza Pieńkowskiego, dyrektora Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Paryżu i delegata Polski przy BIE. Zdaniem tego ostatniego Łódź jest bardzo poważnym kandydatem do organizacji Expo International 2022.

"Projekt rewitalizacji, autorstwa pani prezydent Zdanowskiej, jest projektem fascynującym. To jest problem, z którym borykają się w tej chwili wszystkie duże miasta europejskie i światowe, które w wyniku przekształceń ekonomicznych zostały z takimi samymi problemami jak my. W centrach tych miast są pofabryczne budynki, z którymi tak naprawdę nie wiemy co zrobić. Oczywiście każdy ma jakiś pomysł - jedni lepszy, inni gorszy. My mamy pomysł znakomity" - powiedział Pieńkowski.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA