PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Media mówią coraz częściej o recesji

  • Autor: Propertynews.pl
  • 19 lis 2012 12:12

Kolejny miesiąc z rzędu pogarsza się klimat wokół gospodarki. Jak podała agencja informacyjna Press-Service Monitoring Mediów, w październiku ponownie wzrosła liczba informacji na temat recesji. Wartość wskaźnika recesji wyniosła 380 punktów, aż o 46 więcej niż we wrześniu.

REKLAMA

Oznacza to wzrost o 13,84 proc. We wrześniu wynosił on 9,23 proc., a miesiąc wcześniej 4,48 proc. To największy skok od listopada 2011 roku, kiedy osiągnął on wartość ponad 31 proc.

W październiku odnotowano ponad 3,1 tys. informacji na temat recesji. Coraz częściej pisało się o niej w kontekście Polski

Pogarszająca się sytuacja w Europie, a zwłaszcza kłopoty Grecji, Hiszpanii i Słowenii, były tematem dużej części informacji. Media dyskutowały zwłaszcza o projekcie budżetu Unii Europejskiej na lata 2014-20 oraz propozycji cypryjskiej prezydencji, zakładającej cięcia na poziomie 50 mld euro. Omawiały również problemy rynku pracy w Wielkiej Brytanii. Wiele miejsca poświęciły także Stanom Zjednoczonym - analizując sytuację gospodarczą kraju w odniesieniu do programów wyborczych kandydatów na prezydenta. W kontekście Polski zwracano uwagę na silną zależność polskiego przemysłu od partnerów niemieckich i skutki spowolnienia gospodarczego w kraju za Odrą, które wpłyną negatywnie na kondycję polskich przedsiębiorstw.

Podobał się artykuł? Podziel się!


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA