PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Nastroje konsumenckie w kwietniu obniżyły się

  • Autor: PAP
  • 30 kwi 2014 12:40

Wskaźnik klimatu konsumenckiego w kwietniu obniżył się o 0,6 pkt. proc. mdm i wyniósł minus 15,5 pkt. Odsetek ocen negatywnych wciąż przewyższa odsetek ocen pozytywnych - wynika z kwietniowego badania Zespołu Badań Społecznych w TNS Polska.

REKLAMA

- W kwietniu TNS Consumer Index niezmiennie pozostaje ujemny. Oznacza to, że odsetek ocen negatywnych wciąż przewyższa odsetek ocen pozytywnych. Co więcej, w porównaniu do wyników z poprzedniego miesiąca wskaźnik nieznacznie spadł. TNS Consumer Index pogorszył o 0,6 punktu procentowego - napisano w raporcie TNS Polska.

- Nieznacznie także pogorszyła się część ocen, na które składa się TNS Consumer Index. Wyjątek stanowi ocena zmian sytuacji ekonomicznej Polski (wzrost o 2 punkty procentowe) oraz ocena zmian sytuacji finansowej gospodarstwa domowego (wzrost o 2 punkty procentowe). Jeśli chodzi o pogorszenie ocen, to największe notuje się w odniesieniu do rocznej prognozy zmian sytuacji ekonomicznej Polski (o 4 punkty procentowe) - dodano.

Jak podaje TNS Polska, niski poziom TNS Consumer Index wynika w większym stopniu ze złych ocen sytuacji gospodarczej kraju niż sytuacji gospodarstw domowych.

Wskaźnik percepcji sytuacji ekonomicznej kraju wynosi w kwietniu -20,00 pkt., a w porównaniu do wyników sprzed miesiąca pogorszył się o 1,4 punktu procentowego.

Wskaźnik oceny kondycji finansowej gospodarstw domowych wynosi w kwietniu -11,0 pkt.

- Wskaźnik ten w odróżnieniu od pozostałych odnotowuje niewielki wzrost. W porównaniu do marca, wzrósł o 0,2 punktu procentowego - napisano.

Badanie przeprowadzono w dniach 4-9 kwietnia 2014 roku na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1000 mieszkańców Polski w wieku 15 i więcej lat.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA