PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Nastroje konsumenckie w kwietniu obniżyły się

  • Autor: PAP
  • 30 kwi 2014 12:40

Wskaźnik klimatu konsumenckiego w kwietniu obniżył się o 0,6 pkt. proc. mdm i wyniósł minus 15,5 pkt. Odsetek ocen negatywnych wciąż przewyższa odsetek ocen pozytywnych - wynika z kwietniowego badania Zespołu Badań Społecznych w TNS Polska.

REKLAMA

- W kwietniu TNS Consumer Index niezmiennie pozostaje ujemny. Oznacza to, że odsetek ocen negatywnych wciąż przewyższa odsetek ocen pozytywnych. Co więcej, w porównaniu do wyników z poprzedniego miesiąca wskaźnik nieznacznie spadł. TNS Consumer Index pogorszył o 0,6 punktu procentowego - napisano w raporcie TNS Polska.

- Nieznacznie także pogorszyła się część ocen, na które składa się TNS Consumer Index. Wyjątek stanowi ocena zmian sytuacji ekonomicznej Polski (wzrost o 2 punkty procentowe) oraz ocena zmian sytuacji finansowej gospodarstwa domowego (wzrost o 2 punkty procentowe). Jeśli chodzi o pogorszenie ocen, to największe notuje się w odniesieniu do rocznej prognozy zmian sytuacji ekonomicznej Polski (o 4 punkty procentowe) - dodano.

Jak podaje TNS Polska, niski poziom TNS Consumer Index wynika w większym stopniu ze złych ocen sytuacji gospodarczej kraju niż sytuacji gospodarstw domowych.

Wskaźnik percepcji sytuacji ekonomicznej kraju wynosi w kwietniu -20,00 pkt., a w porównaniu do wyników sprzed miesiąca pogorszył się o 1,4 punktu procentowego.

Wskaźnik oceny kondycji finansowej gospodarstw domowych wynosi w kwietniu -11,0 pkt.

- Wskaźnik ten w odróżnieniu od pozostałych odnotowuje niewielki wzrost. W porównaniu do marca, wzrósł o 0,2 punktu procentowego - napisano.

Badanie przeprowadzono w dniach 4-9 kwietnia 2014 roku na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1000 mieszkańców Polski w wieku 15 i więcej lat.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA