PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Nastroje konsumentów pozostały na stałym poziomie

  • Autor: PAP
  • 22 lis 2013 14:32

Bieżące nastroje konsumenckie w listopadzie pozostały na podobnym poziomie, jak w ubiegłym miesiącu, zaś w przypadku sytuacji przyszłej nieznacznie się poprawiły - wynika z opublikowanych w czwartek badań GUS.

REKLAMA

GUS podał, że bieżący wskaźnik ufności konsumenckiej (BWUK), syntetycznie opisujący obecne tendencje konsumpcji indywidualnej, pozostał na niezmienionym poziomie i wynosi -22,7.

"Pogorszyły się oceny dotyczące sytuacji finansowej gospodarstwa domowego (przeszłej o 1,3 p. proc i przyszłej o 0,3 p. proc.) oraz ocena dotycząca dokonywania ważnych zakupów (spadek o 3,0 p. proc.). Poprawiły się oceny dotyczące sytuacji ekonomicznej kraju zarówno obecnej, jak i przyszłej (wzrost odpowiednio o 1,6 i 2,9 p. proc.)" - napisano w komunikacie.

W porównaniu do listopada 2012 r. wartość BWUK jest wyższa o 7,1 p. proc.

Z komunikatu GUS wynika, że wyprzedzający wskaźnik ufności konsumenckiej (WWUK), syntetycznie opisujący oczekiwane w najbliższych miesiącach tendencje konsumpcji indywidualnej, poprawił się o 1,0 p. proc. i ukształtował się na poziomie -28,6.

"Wzrost poziomu wskaźnika został osiągnięty dzięki poprawie ocen przyszłej sytuacji ekonomicznej kraju (wzrost o 2,9 p. proc.) oraz przyszłego poziomu bezrobocia (wzrost o 1,3 p. proc.)" - napisano.

W listopadzie br. WWUK osiągnął wartość wyższą o 10,0 p. proc. niż w analogicznym miesiącu 2012 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA