PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Nastroje społeczne poprawiają się, nadal jednak dominuje pesymizm

  • Autor: PAP
  • 24 sty 2014 12:42

W styczniu nastroje społeczne poprawiły się wobec grudnia, ale nadal przeważają pesymiści - wynika z sondażu Zespołu Badań Społecznych OBOP w TNS Polska.

REKLAMA

- Zdaniem 2/3 badanych sprawy w Polsce idą, ogólnie rzecz, biorąc w złym kierunku. 20 proc. Polaków uważa jednak, że sprawy idą w dobrym kierunku. 14 proc. nie potrafi odpowiedzieć na pytanie - napisano w komunikacie.

- W porównaniu do wyników z grudnia oceny biegu spraw w Polsce nieznacznie się poprawiły. O 4 punkty procentowe wzrósł odsetek Polaków uważających, że sprawy w Polsce idą w dobrym kierunku. Jednocześnie, o 5 punktów procentowych spadły negatywne oceny biegu spraw w Polsce - dodano.

 

- 62 proc. badanych uważa, że polska gospodarka dotknięta jest kryzysem. Przy czym, 44 proc. uważa, że jest to stan lekkiego kryzysu, a zdaniem 18 proc. kryzys ten jest głęboki. Dwukrotnie mniej respondentów jest przeciwnego zdania. 31 proc. Polaków uważa, że gospodarka znajduje się w stanie rozwoju (3 proc. uważa, ze jest to rozwój dynamiczny, a 28 proc., że gospodarka jest w stanie powolnego rozwoju) - napisano.

- Porównując styczniowe wyniki do wyników uzyskanych w grudniu, można zauważyć nieznaczną poprawę ocen. O 4 punkty procentowe wzrosły opinie, że gospodarka jest w stanie rozwoju, a o 5 punktów procentowych zmniejszył się odsetek Polaków przekonanych o kryzysie polskiej gospodarki - dodano.

- Wśród respondentów przeważają opinie (43 proc.), że w kwestii materialnych warunków życia ludności w najbliższych trzech latach będzie mniej więcej tak samo jak obecnie. Materialne warunki życia poprawią się zaś zdaniem 20 proc. badanych, a zdaniem 31 proc. pogorszą się w ciągu najbliższych trzech lata. 6 proc. Polaków nie potrafi udzielić odpowiedzi na zadane pytanie - napisano.

- Wyniki uzyskane w styczniu nie różnią się znacznie od wyników z grudnia. Zauważa się jednak ich niewielką poprawę. Przede wszystkim, o 5 punktów procentowych wzrósł odsetek przekonanych, że w ciągu najbliższych trzech lat materialne warunki życia ludności poprawią się. Respondentów mających przeciwne zdanie jest natomiast o 4 punkty procentowe mniej - podano w komunikacie Zespołu Badań Społecznych OBOP w TNS Polska.

Badanie zrealizowano w dniach 11-16 stycznia na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1000 mieszkańców Polski w wieku 15 i więcej lat.
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA