PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Nastroje społeczne w kwietniu pogorszyły się

  • Autor: PAP
  • 15 kwi 2014 16:38

Nastroje społeczne w kwietniu pogorszyły się, negatywnie o ogólnej sytuacji wypowiada się 65 proc. badanych, wobec 62 proc. przed miesiącem - wynika z sondażu Zespołu Badań Społecznych OBOP w TNS Polska.

REKLAMA

22 proc. badanych uważa, że sprawy w Polsce idą w dobrym kierunku. Mniej optymistycznie myśli jednak większość Polaków - 65 proc. badanych jest zdania, że sprawy w Polsce idą w złym kierunku, a 13 proc. nie potrafi udzielić jednoznacznej odpowiedzi. W porównaniu do wyników sprzed miesiąca przybyło negatywnych ocen kierunku biegu spraw w Polsce (o 3 punkty procentowe) - napisano we wtorkowym komunikacie.

Ocena polskiej gospodarki

Z badania wynika, że 62 proc. badanych uważa, że polska gospodarka znajduje się w stanie kryzysu, w tym 44 proc. ocenia, że jest to lekki kryzys, a 18 proc., że to głęboki kryzys.

- Dwukrotnie mniej, tj. 31 proc. Polaków jest zdania, że polska gospodarka się rozwija. O dynamicznym rozwoju wspomina 3 proc. badanych, a 28 proc. uważa, że gospodarka rozwija się, ale jest to powolny rozwój. W porównaniu do wyników z marca zauważa się nieznaczny (o 2 punkty procentowe) spadek pozytywnych ocen obecnego stanu gospodarki. Odsetek ocen negatywnych pozostaje bez zmian - napisano.

Prognoza zmianmaterialnych warunków życia

- Prawie co piąty Polak (19 proc.) ma nadzieję, że w ciągu następnych trzech lat materialne warunki życia ludności poprawią się. Przeciwnego zdania jest 33 proc. badanych - prognozują oni, że w najbliższych latach warunki życia ulegną pogorszeniu - napisano.

Najwięcej badanych - 43 proc. - jest zdania, że w ciągu najbliższych lat nic się w tej kwestii nie zmieni.

 - Wyniki uzyskane w kwietniu nie odbiegają znacząco od tych uzyskanych miesiąc wcześniej. Zauważa się nieznaczny spadek pozytywnych prognoz (o 2 punkty procentowe) oraz wzrost prognoz negatywnych ( o 3 punkty procentowe). O 2 punkty procentowe spadł odsetek tych, którzy uważają, że warunki życia nie zmienią się - dodano.

Badanie zrealizowano w dniach 4-9 kwietnia 2014 roku na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1000 mieszkańców Polski w wieku 15 i więcej lat.  

 

 

 

  • CCIM11061 2014-04-15 17:50:14
    Przeciętny Polak pracuje o 1/4 dłużej, ale zarabia 4-razy mniej od przeciętnego Niemca. To się nazywa wyzysk! Przeciętny Polak musi pracować w ciągu roku o ponad 66 dni roboczych dłużej, aby otrzymać 4-krotnie mniejsze wynagrodzenie niż przeciętny Niemiec.

    -----Taka sytuacja jest charakterystyczna dla obywateli państw będących gospodarczymi koloniami. ! ! ! ! ! ! !

    Według Eurostatu - przeciętne wynagrodzenie brutto polskiego robotnika pracującego w sektorze przemysłowym w 2012 r. - 938 euro ,przeciętne wynagrodzenie brutto niemieckiego robotnika pracującego w sektorze przemysłowym w 2012 roku wynosiło 4149 euro.


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA