PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Nastroje społeczne w kwietniu pogorszyły się

  • Autor: PAP
  • 15 kwi 2014 16:38

Nastroje społeczne w kwietniu pogorszyły się, negatywnie o ogólnej sytuacji wypowiada się 65 proc. badanych, wobec 62 proc. przed miesiącem - wynika z sondażu Zespołu Badań Społecznych OBOP w TNS Polska.

REKLAMA

22 proc. badanych uważa, że sprawy w Polsce idą w dobrym kierunku. Mniej optymistycznie myśli jednak większość Polaków - 65 proc. badanych jest zdania, że sprawy w Polsce idą w złym kierunku, a 13 proc. nie potrafi udzielić jednoznacznej odpowiedzi. W porównaniu do wyników sprzed miesiąca przybyło negatywnych ocen kierunku biegu spraw w Polsce (o 3 punkty procentowe) - napisano we wtorkowym komunikacie.

Ocena polskiej gospodarki

Z badania wynika, że 62 proc. badanych uważa, że polska gospodarka znajduje się w stanie kryzysu, w tym 44 proc. ocenia, że jest to lekki kryzys, a 18 proc., że to głęboki kryzys.

- Dwukrotnie mniej, tj. 31 proc. Polaków jest zdania, że polska gospodarka się rozwija. O dynamicznym rozwoju wspomina 3 proc. badanych, a 28 proc. uważa, że gospodarka rozwija się, ale jest to powolny rozwój. W porównaniu do wyników z marca zauważa się nieznaczny (o 2 punkty procentowe) spadek pozytywnych ocen obecnego stanu gospodarki. Odsetek ocen negatywnych pozostaje bez zmian - napisano.

Prognoza zmianmaterialnych warunków życia

- Prawie co piąty Polak (19 proc.) ma nadzieję, że w ciągu następnych trzech lat materialne warunki życia ludności poprawią się. Przeciwnego zdania jest 33 proc. badanych - prognozują oni, że w najbliższych latach warunki życia ulegną pogorszeniu - napisano.

Najwięcej badanych - 43 proc. - jest zdania, że w ciągu najbliższych lat nic się w tej kwestii nie zmieni.

 - Wyniki uzyskane w kwietniu nie odbiegają znacząco od tych uzyskanych miesiąc wcześniej. Zauważa się nieznaczny spadek pozytywnych prognoz (o 2 punkty procentowe) oraz wzrost prognoz negatywnych ( o 3 punkty procentowe). O 2 punkty procentowe spadł odsetek tych, którzy uważają, że warunki życia nie zmienią się - dodano.

Badanie zrealizowano w dniach 4-9 kwietnia 2014 roku na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1000 mieszkańców Polski w wieku 15 i więcej lat.  

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • CCIM11061 2014-04-15 17:50:14
    Przeciętny Polak pracuje o 1/4 dłużej, ale zarabia 4-razy mniej od przeciętnego Niemca. To się nazywa wyzysk! Przeciętny Polak musi pracować w ciągu roku o ponad 66 dni roboczych dłużej, aby otrzymać 4-krotnie mniejsze wynagrodzenie niż przeciętny Niemiec.

    -----Taka sytuacja jest charakterystyczna dla obywateli państw będących gospodarczymi koloniami. ! ! ! ! ! ! !

    Według Eurostatu - przeciętne wynagrodzenie brutto polskiego robotnika pracującego w sektorze przemysłowym w 2012 r. - 938 euro ,przeciętne wynagrodzenie brutto niemieckiego robotnika pracującego w sektorze przemysłowym w 2012 roku wynosiło 4149 euro.

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA