PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Nowa Celowa Spółka Inwestycyjna będzie promować partnerstwo publiczno-prywatne

  • Autor: PAP
  • 31 gru 2012 09:00

Minister skarbu Mikołaj Budzanowski podpisał akt założycielski Celowej Spółki Inwestycyjnej - poinformował resort skarbu. W pierwszym kwartale 2013 r. ma być wyłoniona rada nadzorcza oraz zarząd spółki, która działalność operacyjną ma rozpocząć w drugim kwartale 2013 r.

REKLAMA

MSP poinformowało w komunikacie przesłanym w niedzielę PAP, że szef resortu skarbu w piątek podpisał akt założycielski Celowej Spółki Inwestycyjnej - jak wyjaśnia resort jest to nazwa robocza. MSP zaznaczyło, że tym utworzono drugi, obok Banku Gospodarstwa Krajowego, filar programu Inwestycje Polskie.

Zgodnie z zapowiedziami podanymi przez resort w komunikacie, spółka będzie działać w oparciu o "najlepsze praktyki funduszy typu private equity, a jej model biznesowy wesprze strategiczną rolę programu Inwestycje Polskie".

"Funkcje przygotowania rekomendacji do zaangażowania się w konkretne projekty będą oddzielone od podejmowania decyzji inwestycyjnych, zaś sam proces decyzyjny ma być poprzedzony komercyjną oceną" - powiedział cytowany w komunikacie Budzanowski.

Resort poinformował, że spółka rozpocznie działalność operacyjną w drugim kwartale 2013 r. "W pierwszym roku działalności spółka skupi się na aktywnym poszukiwaniu projektów oraz edukacji inwestorów, promując formułę partnerstwa publiczno-prywatnego. Dlatego zakładamy, że w 2013 r. rozpocznie kilka procesów inwestycyjnych. W kolejnych latach priorytetem będzie przede wszystkim działalność inwestycyjna. Szacujemy, że w szczycie Programu spółka będzie mogła zaangażować się nawet w ponad dwadzieścia projektów" - powiedział Budzanowski.

Jak przekazało MSP, pierwszym organem spółki w organizacji jest trzyosobowa rada nadzorcza. "Jej zadaniem będzie techniczne zakończenie organizacji spółki oraz wyłonienie doradcy executive search do konkursu na zarząd. Decyzje personalne dotyczące składu zarządu oraz związane z inwestycyjną działalnością spółki będą podejmowane w pełnym składzie rady. Dlatego równocześnie, ale niezależnie od działalności spółki, resort skarbu przeprowadzi procedurę konkursową wyboru przedstawicieli biznesu do jej rady nadzorczej. MSP kieruje się najwyższymi standardami ładu korporacyjnego - specjalistów z rynku wyłoni przy pomocy headhuntera" - napisano w komunikacie.

Rada w pełnym składzie wybierze zarząd, który ma zgłosić spółkę do rejestracji w Krajowym Rejestrze Sądowym. Ma to nastąpić do końca kwietnia 2013 r. Do tego czasu zostaną zakończone prace organizacyjne oraz zostanie wybrana siedziba.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA