PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Nowy wiceminister infrastruktury ma odpowiadać głównie za rynek budowlany

  • Autor: PAP
  • 09 maj 2011 13:59

Premier Donald Tusk powołał Janusza Żbika na stanowisko wiceministra infrastruktury - poinformował w poniedziałek PAP rzecznik resortu infrastruktury Mikołaj Karpiński. Dodał, że Żbik ma odpowiadać przede wszystkim za rynek budowlany.

REKLAMA

Karpiński wyjaśnił PAP, że od 2007 roku w resorcie infrastruktury za obszary m.in. mieszkalnictwa, budownictwa i zagospodarowania przestrzennego odpowiadało dwóch wiceministrów - Piotr Styczeń i Olgierd Dziekoński. Na początku października 2010 r. Dziekoński został sekretarzem stanu w Kancelarii Prezydenta.

Janusz Stefan Żbik jest z wykształcenia architektem. W 1981 roku otrzymał dyplom Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej. W latach 1981-1984 pracował w Biurze Projektów Budownictwa Komunalnego w Krakowie.

W latach 1984-1991 Żbik pracował w administracji państwowej. Pełnił m.in. funkcję architekta miasta i gminy Krzeszowice.

W 2003 r. był wiceprzewodniczącym rady miasta i gminy Krzeszowice, członkiem prezydium sejmiku małopolskiego oraz zarządu powiatu krakowskiego. Przez wiele lat prowadził działalność gospodarczą, był głównym projektantem i właścicielem biura projektów Arch-Inwest.

Przed objęciem stanowiska w resorcie infrastruktury pełnił funkcję małopolskiego wojewódzkiego inspektora nadzoru budowlanego.

Żbik posiada uprawnienia do wykonywania samodzielnych funkcji w budownictwie. Jest członkiem Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Krzeszowickiej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA