PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

PAIiIZ prowadzi 159 projektów inwestycyjnych

  • Autor: PAP
  • 28 lis 2011 12:52

Według stanu na 28 listopada br. Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych prowadzi 159 projektów inwestycyjnych o łącznej wartości 6,47 mld euro, które mogą stworzyć 42 tys. 200 miejsc pracy.

REKLAMA

"Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych prowadzi obecnie 159 projektów inwestycyjnych o łącznej wartości 6,47 mld euro, które mogą stworzyć 42 tys. 200 nowych miejsc pracy" - powiedziała w poniedziałek na spotkaniu z dziennikarzami Iwona Chojnowska-Haponik, dyrektor departamentu inwestycji zagranicznych w PAIiIZ.

"W całym roku PAIiIZ zamknęła już 51 projektów inwestycyjnych, wobec 47 projektów zamkniętych w okresie styczeń-listopad 2010 r. Wartość projektów wzrosła z 608 mln euro w 2010 r. do 1,14 mld euro obecnie. Projekty, które do dziś zamknęliśmy w ciągu 2-3 lat, utworzą ponad 10 tys. 100 miejsc pracy" - dodała.

Chojnowska-Haponik powiedziała również, że PAIiIZ do końca 2011 r. zamknie jeszcze przynajmniej 3 projekty inwestycyjne.

"Dla Agencji jest to najlepszy rok od 2007 r. Tak dobry wynik to efekt przede wszystkim stabilności kraju, to dla inwestorów jest niezmiennie istotne. PAIiIZ odpowiada za ok. 15 proc. wartości wszystkich inwestycji zagranicznych w Polsce" - powiedział prezes PAIiIZ Sławomir Majman.

"Rok 2012 w kontekście napływu inwestycji do Polski może być podobny do tego roku, czyli wartość BIZ będzie zbliżona do 10 mld euro. Wobec ryzyka drugiej fali kryzysu gospodarczego, firmy na pewno będą szukać oszczędności, decyzje inwestycyjne będą dłużej przemyśliwane. Myślę, że to przełoży się na wzrost udziału inwestycji typu brownfield" - powiedziała Chojnowska-Haponik.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA