PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

PIR do końca I kw. '14 wyłoni 2-3 projekty kwalifikujące się do inwestycji

  • Autor: PAP
  • 09 maj 2013 13:16

Polskie Inwestycje Rozwojowe prowadzą rozmowy w sprawie 30-40 projektów, z których do końca I kwartału 2014 r. wyłonione zostaną 2-3, w które spółka warunkowo zobowiąże się zainwestować - poinformował na spotkaniu z dziennikarzami Mariusz Grendowicz, prezes PIR.

REKLAMA

"Prowadzimy obecnie rozmowy w sprawie 30-40 projektów. Liczę, że do końca I kwartału doprowadzimy do warunkowego zobowiązania się przez PIR do zainwestowania w 2-3 projekty. Później nastąpi proces due dilligence" - powiedział Grendowicz.

"Lada chwila zostaniemy dofinansowani kwotą 15 mln zł, która pozwoli nam funkcjonować przez pierwszy rok, czyli do końca I kwartału 2014 roku. Nie sądzę, żebyśmy w ciągu roku dokonali pierwszej inwestycji" - dodał.

Grendowicz poinformował, że kapitały PIR będą podnoszone wraz z powstawaniem potrzeb inwestycyjnych.

"W ciągu 2 tygodni powinniśmy zakończyć rozmowy z kandydatami na wiceprezesów. Pracują oni obecnie w podmiotach takich jak banki inwestycyjne i fundusze private equity, więc osobną kwestią jest, kiedy będą w stanie podjąć pracę w PIR, ze względu na obowiązujące ich klauzule o niekonkurencji" - powiedział.

Zarząd Polskich Inwestycji Rozwojowych ma się składać z prezesa i 2 wiceprezesów. Rada Nadzorcza z kolei będzie liczyła 9 członków, 4 powoływanych przez stronę rządową i BGK oraz 5 wybranych spośród niezależnych ekspertów.

Grendowicz poinformował, że jest już gotowa lista potencjalnych kandydatów pochodzących z rynku.

"Miesiące wiosenno-letnie poświęcimy na przygotowanie polityki inwestycyjnej, która będzie jednym z naszych pierwszych dokumentów. Pozwoli ona na prowadzenie rozmów z międzynarodowymi podmiotami, które mogłyby wesprzeć PIR" - powiedział Grendowicz.

Prezes poinformował, że polityka inwestycyjna może przewidywać limity i sublimity dotyczące wartości inwestycji jakie PIR ma finansować w zależności od sektorów i podsektorów gospodarki. Wymogi dotyczące ryzyka i zwrotu z inwestycji zostaną ustalone poniżej poziomów stosowanych przez fundusze private equity.

Podobał się artykuł? Podziel się!


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA