PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

PiS przeciwne sprzedaży alkoholu na stadionach

  • Autor: PAP
  • 15 lip 2011 14:35

PiS jest przeciwne sprzedaży niskoprocentowego alkoholu na stadionach, co przewiduje rządowy projekt nowelizacji ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. Ugrupowanie zapowiada złożenie odpowiedniej poprawki i pyta premiera, jak poradzi sobie z pijanymi kibicami.

REKLAMA

Umożliwienie spożywania na stadionach napojów alkoholowych przewiduje rządowy projekt zmiany ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych, a także o zapewnieniu bezpieczeństwa w związku z organizacją Euro 2012. Nowe przepisy, nad którymi pracuje Sejm, mają m.in. pozwolić, by napoje alkoholowe, zawierające do 3,5 proc. alkoholu, np. piwo, można było sprzedawać i pić podczas imprez masowych. Wyjątkiem byłyby imprezy o podwyższonym ryzyku.

"Rządzący, czyli koalicja PO i PSL zapowiadali, że rozprawią się z chuliganami na stadionach i chuligaństwem, które ma miejsce teraz i może mieć miejsce w przyszłości, a zwłaszcza w kontekście Euro 2012. Niestety okazało się, że są to tylko pozorne chęci" - ocenił na czwartkowej konferencji prasowej w Sejmie poseł PiS Jarosław Zieliński.

Według niego PO z uporem, nie mając żadnych argumentów merytorycznych, usiłuje przeforsować zapis pozwalający na sprzedaż niskoprocentowych napojów alkoholowych na stadionach.

Według PiS takie rozwiązanie nie będzie służyło bezpieczeństwu podczas rozgrywek sportowych, a będzie potęgować niebezpieczeństwo. "Jest zupełnie jasne, że jeżeli znajdują się na stadionach osoby skłonne do zachowań niezgodnych z prawem, to pod wpływem alkoholu będą miały jeszcze większą skłonność do takich zachowań" - przekonywał polityk PiS.

Zieliński zadał publiczne pytanie do premiera Donalda Tuska, jak zamierza sobie poradzić z pijanymi przestępcami na stadionach, skoro nie poradził sobie z trzeźwymi kibicami, którzy naruszają prawo. Według niego jedną z dróg rozprawiania się z bezprawiem na obiektach sportowych jest zdecydowanie zakazanie sprzedaży alkoholu na nich.

Poseł PiS przypomniał, że jego ugrupowanie składało już podczas prac w komisji poprawkę zakazującą sprzedaży alkoholu na sportowych imprezach masowych. Zapowiedział, że podczas czwartkowej debaty w Sejmie PiS złoży taką poprawkę jeszcze raz.

"Ale niestety spodziewamy się, że zostanie ona odrzucona. W związku z tym składamy publiczne pytanie do koalicji PO-PSL, do SLD, do premiera Donalda Tuska: w jaki sposób chcą zapewnić bezpieczeństwo na stadionach, jeżeli ma być na nich sprzedawane piwo?" - mówił.

  • 1
  • 2

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA