PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

PKB w I kwartale wzrósł o 0,4 proc. rok do roku - flash szacunek GUS

  • Autor: PAP
  • 14 maj 2013 10:55

Produkt Krajowy Brutto w I kwartale 2013 r. wzrósł o 0,4 proc. rok do roku oraz wzrósł o 0,1 proc. w ujęciu kwartał do kwartału - wynika z flash szacunku GUS.

REKLAMA

Ekonomiści ankietowani przez PAP szacują, że w I kwartale gospodarka urosła o 0,6 proc.

Z danych GUS wynika, że w IV kwartale 2012 r. PKB wzrósł o 0,7 proc. rdr.

Pełne dane o PKB w I kwartale 2013 r. GUS poda w środę, 29 maja o godz. 10.00.

Szybkie szacunki kwartalne PKB w 2013 r. mają charakter opracowań eksperymentalnych - wynika z noty zaprezentowanej przez GUS. "Zakłada się, że od 2014 r. badania szybkich szacunków kwartalnych produktu krajowego brutto wejdą do standardowej praktyki statystycznej poprzez odpowiednie zapisy do Programu Badań Statystycznych Statystyki Publicznej" - napisano.

"Kontynuowane będą prace metodologiczne mające na celu przygotowanie metod szybkich szacunków kwartalnych PKB od strony rozdysponowania - zgodnie z planami Komisji Europejskiej (Eurostat) zmierzającymi, w perspektywie krótkookresowej, do publikowania na poziomie Unii Europejskiej, w terminie 45 dni po kwartale, nie tylko zmiany realnej PKB, ale również zmian realnych dla wybranych składowych tej kategorii" - dodano w nocie GUS.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA