PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Po pierwszym dniu EEC 2013: kierunek debaty wyznaczony

  • wnp.pl
  • 14 maj 2013 10:54

Po pierwszym dniu EEC 2013: kierunek debaty wyznaczony

Inaugurujące Kongres sesje tradycyjnie wyznaczyły kierunki dyskusji i określiły klimat dwóch kolejnych dni. Dziś czas na wielokierunkowe rozwinięcie wątków i pogłębienie debaty.

REKLAMA

Pierwsze sesje V Europejskiego Kongresu Gospodarczego upłynęły pod hasłami powrotu na ścieżkę wzrostu, otwarcia Europy na świat i nowej polityki przemysłowej. Zdecydowane deklaracje co do współpracy krajów Europy Centralnej oraz postulaty zbliżenia europejskich ambicji politycznych do realiów poszczególnych gospodarek dopełniają obrazu pierwszego dnia Kongresu.
Europa potrzebuje deregulacji i otwarcia na nowe rynki, by wykorzystać swój potencjał - to główna przesłanka nieformalnego szczytu ministrów gospodarki Grupy Wyszehradzkiej uzupełnionej o przedstawiciela Rumunii.

Sesja inaugurująca Kongres poświęcona była metodom pobudzenia wzrostu gospodarczego w Europie. Uwolnienie gospodarki od nadmiaru krępujących inicjatywę regulacji, budowanie klimatu dla przedsiębiorczości na poziomie i unijnym, a nie tylko krajowym, nowa polityka proprzemysłowa, współpraca i solidarność w mierzeniu się z wyzwaniami czasu stagnacji gospodarczej - to podstawowe postulaty, z jakim występowali dyskutanci. W czasie briefingu gospodarczy ministrowie Wyszehradu potwierdzili wolę wspólnego działania zgodnie z hasłem "razem zdziałamy więcej"

W czasie spowolnienia i stagnacji trzeba się otwierać na nowe rynki. Europa, dotknięta syndromem "synergii kryzysu", musi szukać nowych rynków w Afryce, czy w Azji Południowo-Wschodniej, by otworzyć okno i wpuścić do gospodarki świeże powietrze.

We wczorajszej dyskusji zatytułowanej "Go global! Świat, Europa, Afryka. Czas na nowe rozdanie" będącej szerokim politycznym wprowadzeniem m.in. do dzisiejszego Forum Współpracy Gospodarczej Afryka-Europa Centralna padły pierwsze deklaracje, zdefiniowano potrzeby, oczekiwania, kierunki działań.

Więcej na wnp.pl


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA