PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Polacy nie chcą dłużej pracować

 • Autor: PAP
 • 20 mar 2012 19:20

Za podwyższeniem wieku emerytalnego do 67. roku życia dla mężczyzn opowiada się 7 proc. ankietowanych w sondażu TNS OBOP, a za przejściem na emeryturę kobiet w tym wieku - 3 proc. badanych. Sondaż przeprowadzono na początku marca.

REKLAMA

TNS OBOP zapytał Polaków, czy rozumieją rządowy projekt reformy emerytalnej, której podstawowym założeniem jest zrównanie i stopniowe wydłużenie wieku emerytalnego do 67. roku życia.

Z badań wynika, że o stopniowym, a nie natychmiastowym wydłużaniu wieku emerytalnego wie blisko połowa badanych (47 proc. respondentów). Natomiast 38 proc. sądzi, że wszyscy zatrudnieni: zarówno ci, dopiero rozpoczynający pracę, jak i ci, którzy zbliżają się do wieku emerytalnego, będą pracowali do 67. roku życia. Zdania na ten temat nie miało 15 proc. badanych.

Pytani przez TNS OBOP Polacy są też zdania, że powinniśmy pracować krócej, a nie jak chce rząd - dłużej. 42 proc. badanych stwierdziło, że mężczyźni powinni pracować krócej niż do 65. roku życia. Nieco mniej, bo 38 proc. badanych, jest zdania, że kobiety powinny pracować też krócej niż do 60. roku życia.

Za podwyższeniem wieku emerytalnego do 67. roku życia dla mężczyzn opowiedziało się 7 proc. ankietowanych, a za przejściem na emeryturę kobiet w tym wieku - 3 proc. badanych. Za pozostawieniem obecnego wieku emerytalnego dla mężczyzn opowiedziało się 47 proc. Polaków, a dla kobiet 45 proc.

TNS OBOP zapytał też Polaków, czy rządowa reforma emerytalna dojdzie do skutku. Wśród ankietowanych tylko 6 proc. stwierdziło, że uda się to zrobić bez poprawek. Natomiast 33 proc. oceniło, że reforma zostanie przeprowadzona z drobnymi poprawkami. Zdaniem 27 proc. pytanych uda się, ale z poważnymi zmianami, a według 22 proc. nie uda się jej przeprowadzić. Zdania w tej sprawie nie miało 12 proc. respondentów.

Sondaż TNS OBOP zrealizowano w dniach 1-4 marca br. na ogólnopolskiej, losowej i reprezentatywnej próbie 1000 mieszkańców Polski w wieku co najmniej 15 lat.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • pomyłka 2012-03-30 11:27:36
  chodziło mi o 4.tys zł nie 400-do poprzedniego komentarza
 • przelicznik 2012-03-30 11:21:02
  czy ludzie wiedza ile trzeba zarabiac aby otrzymac emeryture ponad 800zł.?Pan Premier tak ładnie mówil o kapitale 300 tys. zł na eneryture ,tylko że aby ten kapitał uzbierac musimy zarabiac ponad 4000tys. zł-Ppan Tusk chyba mial na mysli siebie i cały rzad,zrobili nas w konia,obiecali jakie emerytury? głodowe? chyba chodzi o to zeby ludzie wogóle nie pobierali emerytur, znów wstyd przed całym swiatem-rzad nie lubi ludzi
 • ciemnogród 2012-03-26 15:41:22
  ale my nawet gdybysmy pracowali do 80 roku zycia nie zarobimy na godne emeryturty-prosze nie wciskac ciemnemu ludowi kitow-po prostu nasze pensje sa za małe na wyrobienie normalnych emerytur i panstwa nie uratuje podwyzszenie wieku emerytalnego tylko podwyzszenie pensji

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA