PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Polacy pozytywnie oceniają kapitalizm

  • Autor: PAP
  • 20 maj 2014 08:04

Co czwarty Polak twierdzi, że w PRL żyło mu się lepiej. Większość nie chciałby jednak powrotu socjalizmu - wynika z sondażu Grupy IQS dla "Pulsu Biznesu".

REKLAMA

Według badania 50 proc. respondentów ocenia przemiany gospodarcze ostatnich 25 lat dobrze lub bardzo dobrze. Przeciwną opinię wyraża 29 proc., a 21 proc. nie ma zdania.
Podobnie widzimy własną sytuację materialną - 52 proc. uważa, że ich bliskiej rodzinie żyje się dziś lepiej niż ćwierć wieku temu, a 24 proc., że gorzej niż w PRL.

To dość dobre wyniki - grono osób zadowolonych jest ok. dwa razy większe niż tych niezadowolonych z transformacji - zauważa politolog z UW Olgierd Annusewicz.

Jak mówi, biorąc pod uwagę, że w badaniach socjologicznych wychodzimy zwykle na malkontentów i do tego szybko zapominamy o złych rzeczach z przeszłości, oceny wskazują, iż społeczeństwo jako całość jest wyraźnie zadowolone z przemian ostatnich 25 lat.

Co ciekawe, aż 49 proc. ankietowanych nie wskazało żadnego polityka, który - ich zdaniem - najmocniej przyczynił się w ostatnim ćwierćwieczu do rozwoju gospodarki. 24 proc. wybrało zaś Leszka Balcerowicza, a podium uzupełniają Donald Tusk (7 proc.) i Jarosław Kaczyński (6 proc.).

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • apollo 2014-05-20 11:16:49
    Kapitalizm dał lepsze warunki do inwestycji. Firmy posiadające teraz kapitał mają ogromne możliwości. Popatrzcie w jakich cenach można teraz przejmować hale magazynowe w Jartomie... No właśnie, to całkowicie inny świat.

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA