PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Polacy spodziewają się pogorszenia sytuacji gospodarczej

  • Autor: PAP
  • 22 maj 2014 13:43

MBank Indeks Nastrojów Konsumenckich w kwietniu wyniósł minus 7 - wynika z sondażu Homo Homini, na zlecenie mBanku. Jedna trzecia ankietowanych uważa, że sytuacja gospodarcza w Polsce pogorszy się w ciągu najbliższego kwartału.

REKLAMA

o pierwszy odczyt tego wskaźnika. Zgodnie z zapowiedziami banku, będzie on publikowany co kwartał.

Wskaźnik przyszłej sytuacji gospodarczej wynosi minus 19. Z badania wynika, że 12 proc. Polaków przewiduje polepszenie sytuacji gospodarczej w kraju, 31 proc. uważa natomiast, że najbliższy kwartał przyniesie pogorszenie.

Wskaźnik przyszłej sytuacji na rynku pracy wynosi minus 1. Ponad 48 proc. pytanych uważa, że w ciągu trzech miesięcy sytuacja na rynku pracy się nie zmieni, 25 proc. sądzi, że poprawi się, a 26,5 proc. że się pogorszy.

"Warto zwrócić uwagę na bardziej pozytywną ocenę przez respondentów sytuacji na rynku pracy niż sytuacji gospodarczej. Dla konsumentów, ich nastrojów i perspektyw popytu konsumpcyjnego, decydujące znaczenie na sytuacja na rynku pracy" - ocenił na czwartkowej konferencji Ernest Pytlarczyk, główny ekonomista mBanku.

Wskaźnik może przyjmować wartość od -100 do 100. Konstrukcja wskaźnika opiera się na różnicy pomiędzy odpowiedziami pozytywnymi oraz negatywnymi. Jego częściami składowymi są wskaźniki oceny sytuacji gospodarczej i rynku pracy.

Badanie przeprowadził w kwietniu 2014 roku Homo Homini. Badanie przeprowadzono na reprezentatywnej grupie 1600 osób deklarujących posiadanie konta bankowego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA