PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Polska gospodarka przygotowuje się do przystąpienia do strefy euro

  • Autor: PAP
  • 05 mar 2014 09:06

Temat przystąpienia Polski do strefy euro jest obecnie kwestią przedwczesną, choć polska gospodarka stale przygotowuje się do akcesji - ocenia Jan Krzysztof Bielecki, przewodniczący Rady Gospodarczej przy premierze.

REKLAMA

- Myślę, że to jest przedwczesne (temat wejścia do strefy euro - PAP). Natomiast niewątpliwie cały ten kryzys to jest test dla Unii Europejskiej (...). Marek Belka mówi: wstąpienie do euro, oprócz wielu elementów analizy ekonomicznej, jest decyzją polityczną. To jest oczywistość - powiedział w środę Bielecki w programie III Polskiego Radia.

- Polska gospodarka cały czas przygotowuje się do wejścia do strefy euro (...). Decyzja wymaga debaty konstytucyjnej, to nie jest kwestia do rozwiązania w najbliższych miesiącach czy nawet latach. W sensie takiej gotowości naszej gospodarki jestem wielkim optymistą. Myślę, że w 2015 roku Polska będzie w takiej kondycji, że będzie przebijała wiele krajów członkowskich strefy euro - dodał.

W poniedziałek prezes NBP Marek Belka ocenił, że kryzys na Ukrainie może skłaniać do tego, aby przemyśleć kwestię członkostwa Polski w strefie euro. Dodał, że sytuacja na wschodzie Europy nie pomaga w prowadzeniu stabilnej i bezpiecznej polityki gospodarczej, w tym polityki pieniężnej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA