PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Powroty turystów Sky Club do kraju zakończą się 17 lipca

  • Autor: PAP
  • 09 lip 2012 15:19

Do 17 lipca zakończą się powroty do Polski klientów biura podróży Sky Club - poinformował w poniedziałek Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik. Wyjaśnił, że do kraju wróciło już ok. 4 tys. osób, a za granicą pozostaje jeszcze ok. 900 turystów.

REKLAMA

"Blisko 400 osób przyleci do Polski jeszcze dzisiaj. Pozostałych 440 turystów bezpiecznie dokończy swoje wakacje i powróci do kraju zgodnie z planem" - zapowiedział Struzik. Marszałek wyjaśnił, że organizacja powrotów turystów do kraju pochłonęła do tej pory kwotę ponad 3 mln zł - w całości będzie ona pokryta z gwarancji ubezpieczeniowej, jaką posiadał touroperator.

Gwarancja ubezpieczeniowa biura wynosi 25 mln zł.

W poniedziałek do Polski wróci 393 turystów. 145 osób wyleci z Hiszpanii, 53 z Turcji, 180 z Grecji i 15 z Kuby. Za granicą pozostaje 441 osób; w Hiszpanii (203), Turcji (82), Bułgarii (106) i na Cyprze (50).

Jak podał urząd marszałkowski, w ciągu ostatnich pięciu dni do Polski wróciło 4055 turystów: z Egiptu (1022), Maroka (230), Tunezji (268), Portugalii (234). Do naszego kraju powróciła także część klientów Sky Clubu, którzy wypoczywali w Hiszpanii (542), Turcji (528), Bułgarii (211) oraz Grecji (1020).

"Chciałbym zwrócić uwagę, że w ciągu ostatnich czterech lat, a właściwie pięciu, mieliśmy już cztery przypadki takich upadłych biur podróży i skala tego wyzwania rośnie. Początkowo, pierwszy przypadek był w 2006 r., było takie biuro podróży Fischer Polska. Niewielki wymiar, 100 turystów, właściwie nie było to wielkie wyzwanie. Natomiast już biuro podróży Kopernik w 2009 r. to było 1110 osób; Selectours w 2010 r. - 2 tys. osób., a Orbis - nieco ponad tysiąc. W tej chwili (...) rozmiar upadłości i konsekwencje są coraz większe" - wskazał Struzik.

Marszałek podziękował za "modelową" współpracę pracownikom MSZ. Zaznaczył, że bez ich pomocy trudno byłoby sobie wyobrazić organizację bezpiecznych powrotów turystów do Polski. "Pomagają nam też przedstawiciele innych biur podróży" - dodał. Jak wyjaśnił, współpraca z touroperatorami polega m.in. na pomocy w czarterowaniu samolotów. Struzik podziękował także zespołowi w urzędzie marszałkowskim pod przewodnictwem Izabeli Stelmańskiej - zastępcy dyrektora departamentu kultury, promocji i turystyki.

Poinformował, że w ostatnich dniach na stronie urzędu odnotowano blisko 20 tys. wejść. Jak dodała Stelmańska, pobrano także ponad 6 tys. wniosków o odszkodowania, a ponad 500 złożono.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA