PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Prywatyzacja Polskiego Holdingu Nieruchomości dopiero po wakacjach

  • Autor: Parkiet/PAP/Propertynews.pl
  • 21 cze 2012 08:50

Prywatyzacja Polskiego Holdingu Nieruchomości dopiero po wakacjach

Największa giełdowa prywatyzacja tego roku - oferta akcji Polskiego Holdingu Nieruchomości - zostanie przeprowadzona dopiero po wakacjach, a nie w czerwcu czy lipcu - podaje Parkiet. Skarb Państwa wierzy, że we wrześniu uda się pozyskać więcej pieniędzy.

REKLAMA

W maju podawaliśmy, że resort skarbu spodziewa się, że prospekt Polskiego Holdingu Nieruchomości zostanie zatwierdzony przez KNF w czerwcu, a spółka będzie mogła zadebiutować na GPW w lipcu.

Wiceminister skarbu Paweł Tamborski poinformował jednak wczoraj PAP, że resort nie podjął jeszcze decyzji, czy oferta zostanie przeprowadzona teraz, czy jesienią.

Analityków nie dziwi, że MSP zdecydowało się poczekać z prywatyzacją PHN, bo koniunktura na GPW jest obecnie nie najlepsza. Z drugiej strony podkreślają, że trudno dziś prognozować, jaka będzie sytuacja we wrześniu.

W ofercie sprzedawane będą wyłącznie akcje Skarbu Państwa. Na razie nie wiadomo, jaka ich część może trafić na rynek.

Majątek PHN-u jest wyceniany na ok. 2,8 mld zł. Plany inwestycyjne spółki opiewają na ponad 2 mld zł. Więcej o inwestycjach PHN-u: Grupa PHN zainwestuje 2 mld zł w projekty deweloperskie - wywiad z Wojciechem Papierakiem, prezesem Grupy

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA