PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Przed Euro 2012 wzmożone kontrole taksówkarzy w Warszawie

  • Autor: PAP
  • 06 cze 2012 10:50

Przed Euro 2012 policja i funkcjonariusze ITD prowadzą kontrole taksówek na terenie Warszawy. Od maja Komenda Stołeczna Policji otrzymywała informacje o nieuczciwych przewoźnikach. W kilku autach znaleziono urządzenia dzięki, którym zawyżali opłaty.

REKLAMA

"Wraz z funkcjonariuszami Mazowieckiego Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego prowadzimy wyrywkowe kontrole taksówek na terenie miasta. Jest to szczególnie istotne przed i w czasie Euro 2012, kiedy do Warszawy przyjedzie wielu turystów z zagranicy" - powiedział w środę PAP rzecznik KSP Maciej Karczyński.

W wyniku kontroli prowadzonych przez policjantów z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą KSP w ostatnich tygodniach w kilku taksówkach znaleziono ukryte urządzenia służące do zawyżania opłat za usługę.

"Były to urządzenia elektroniczne, które po otrzymaniu uruchomianego przez kierowcę impulsu, powodowały nabicie dodatkowej ilości przejechanych kilometrów. Impuls był przekazywany przy wykorzystaniu pilota lub ukrytego w zasięgu kierowcy przycisku. Urządzenia pozwalały kierowcom na zawyżanie przejechanego dystansu od 200 do nawet 500 metrów przy każdym impulsie" - powiedział Karczyński.

"Proceder oszukania klientów prowadzony był przy wykorzystaniu różnych metod. Przykładowo niektórzy kierowcy celowo wybierali dłuższe trasy przejazdu, podczas jazdy dokonywali nieuzasadnionej zmiany strefy na droższą" - powiedział Karczyński.

Kontrole taksówek prowadzą również policjanci ze stołecznego wydziału ruchu drogowego. Sprawdzają stan techniczny pojazdów, dokumentów oraz kontrolują trzeźwość kierowców. W ciągu kilku tygodni skontrolowano ponad 200 taksówek.

"Policjanci nałożyli na kierowców 19 mandatów. Zatrzymano trzy dowody rejestracyjne. Również w trzech przypadkach wydano decyzję administracyjną o nałożeniu kary na przedsiębiorcę. Kontrole będą kontynuowane" - powiedział Karczyński.

Nieuczciwym kierowcom grozi cofnięcie licencji uprawniającej do wykonywania zawodu. Za podrabianie lub przerabianie narzędzi pomiarowych grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat. Ponadto w przypadku zgłoszenia się lub ustalenia osoby pokrzywdzonej nieuczciwemu kierowcy grozi kara więzienia od 6 miesięcy do 8 lat.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA