PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Przedstawiono skład nowego rządu

  • Autor: PAP/Onet.pl
  • 17 lis 2011 12:07

Premier Donald Tusk na konferencji prasowej zaprezentował skład nowego rządu. Według informacji portalu Onet.pl Waldemar Pawlak zostanie wicepremierem, ministrem gospodarki. Jacek Rostowski będzie ministrem finansów. Radosław Sikorski pozostanie ministrem spraw zagranicznych.

REKLAMA

Nowym ministrem skarbu zostanie Mikołaj Budzanowski. Marek Sawicki będzie ministrem rolnictwa i rozwoju wsi. Tekę ministra edukacji otrzyma Krystyna Szumilas. Bartosz Arłukowicz będzie nowym ministrem zdrowia. Michał Boni zostanie ministrem administracji i cyfryzacji. Joanna Mucha będzie ministrem sportu i turystyki. Resortem obrony pokieruje Tomasz Siemoniak. Władysław Kosiniak-Kamysz zostanie ministrem pracy i polityki społecznej. Ministrem środowiska będzie Marcin Korolec. Sławomir Nowak zostanie ministrem transportu, budownictwa i gospodarki morskiej.

Sejm ma się zebrać w sobotę o godz. 10. Wcześniej, w piątek, premier Donald Tusk przedstawi swoje expose i odbędzie się debata w tej sprawie.

Kopacz poinformowała też, że w sobotę Sejm - oprócz głosowania nad wotum zaufania dla rządu - wybierze też członków komisji ds. europejskich, ds. służb specjalnych oraz komisji etyki. "Te głosowania odbędą się w sobotę. Posiedzenie Sejmu rozpocznie się o godz. 10" - podała.

W piątek o godz. 12 rozpocznie się wystąpienie premiera, później planowane są wystąpienia klubowe oraz pytania - powiedziała Kopacz. Według porządku obrad Sejmu na expose Tuska przewidziano dwie godziny, do godz. 14, potem zaplanowana jest dwugodzinna przerwa, a od godz. 16 - debata.

Kopacz poinformowała też, że debata nad expose będzie tzw. debatą długą (do tej pory zapowiadano, że będzie to tzw. debata średnia). Debata średnia zajmuje 240 minut, a długa - 360 minut. Według porządku obrad Sejmu debata zakończy się po północy.

Kopacz zapowiedziała też, że pierwsze czytanie projektu przyszłorocznego budżetu odbędzie się w grudniu. Jak dodała, do Sejmu wpłynął pierwszy projekt ustawy okołobudżetowej. Dopytywana, kiedy projekt budżetu trafi do Sejmu, odparła: "Proszę pytać ministra Rostowskiego, czekamy, ale też wierzę, że minister Rostowski jest już gotowy".

Marszałek Sejmu, pytana o spodziewany kształt nowego rządu, odpowiedziała: "Nie ja jestem od tego, aby powoływać rząd, premier na pewno (...) poinformuje państwa szczegółowo, jakie są propozycje co do składu rządu. (...) Ja też będę pewnie zaskoczona w wielu obszarach, bo nie jestem osobą, z którą premier to konsultował".

Kopacz zastrzegła jednak, że każdą jego decyzję "przyjmuje z wielkim szacunkiem".

"Premier bardzo odpowiedzialnie wybiera rząd na trudne czasy" - oceniła marszałek Sejmu. Pytana, czy chciałaby widzieć w tym rządzie więcej kobiet, odpowiedziała: "Jako kobieta oczywiście tak".

Oceniła, że kobiety w poprzednich rządach dawały sobie radę na bardzo trudnych odcinkach. "I myślę, że tym razem pan premier również to wziął pod uwagę i myślę, że kobiet w tym rządzie nie zabraknie" - powiedziała.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA