PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Rada Krajowa PO zatwierdziła koalicję z PSL

  • Autor: PAP
  • 09 lis 2011 18:06

Rada Krajowa PO jednogłośnie przyjęła we wtorek uchwałę w sprawie utworzenia koalicji z PSL. Premier Donald Tusk zapowiedział, że w środę będzie rozmawiał z prezydentem Bronisławem Komorowskim o tym, czy przyspieszyć proces tworzenia nowego rządu.

REKLAMA


Tusk przekonywał na posiedzeniu Rady Krajowej, że ponowna koalicja z PSL pozwoli utrzymać "bezcenny polityczny stan rzeczy", jakim - jego zdaniem - "jest stabilność polityczna, pokój społeczny, elementarne zaufanie pomiędzy obywatelami a władzą"

Premier podkreślił, że w najbliższych tygodniach Platforma będzie musiała udowodnić, że stać ją na trudne decyzje. "Te cele to nie są nasze kolejne zwycięstwa rozumiane jako kolejne kampanie wyborcze. Te cele to głębokie, twarde, zawsze z myślą o ludziach, Polsce reformy, tak aby reputacja naszego państwa, a co za tym idzie jego pozycja finansowa, bezpieczeństwo papierów dłużnych, lokat i oszczędności naszych obywateli pozostały niezagrożone" - zaznaczył.

Zapowiedział, że Platforma zaproponuje współpracę także tym, którzy nie są w parlamencie i w jego partii. "Otwartość Platformy stała się także jednym ze źródeł naszego sukcesu" - ocenił.

Tusk zapowiedział, że w środę będzie rozmawiał z prezydentem Bronisławem Komorowskim o tym, czy "w związku z tym, co dzieje się dzisiaj w Europie" nie należałoby przyspieszyć procesu tworzenia nowego rządu. Wyraził nadzieję, że PSL podejmie w środę decyzję o koalicji z PO - po to, żeby można szybciej, niż zakładał, przedstawić nowy rząd.

Jak poinformował, rząd będzie "w dużej mierze nowy, będzie korzystał z dziedzictwa, dorobku ministrów, którzy z rządu odejdą". "Ministrowie w moim rządzie zdali egzamin na różne oceny (...), w mojej pamięci pozostaniecie bohaterami tych czterech trudnych lat" - mówił szef rządu.

Premier przekonywał, że w Platformie ludzie nie mogą się przywiązywać do stanowisk, a muszą rozumieć, że "budują siłę Polski". Jak ocenił, Platforma jest gotowa do ciężkiej, bezinteresownej pracy na rzecz ojczyzny.

"Nigdy za dużo słów podziękowań pod adresem Polaków za to, że dali Platformie ponownie szansę dźwigania na barkach odpowiedzialności, a równocześnie największego zaszczytu, jaki może spotkać formację polityczną - a więc szansę tworzenia po czterech latach rządów, kolejnego rządu. To jest wielkie wydarzenie, pierwszy raz w ponad 20-letniej historii polskiej demokracji i niepodległości, to zaufanie zostało przedłużone na kolejną kadencję" - powiedział Tusk.

"Musimy mieć świadomość (...), że w życiu publicznym nie szukamy niczego innego poza publicznym interesem. Z przekonaniem apelowaliśmy o głosowanie na Platformę, wspieraliśmy się, dzielnie walczyliśmy z naszymi konkurentami, nie po to, żeby zyskać próżną satysfakcję, niepewną chwałę, tylko po to, żeby ciężko pracować" - przekonywał szef rządu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA