PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Rzecznik biznesu miał mieć "broń atomową", może stać się "wydmuszką"

  • Autor: PAP
  • 24 paź 2017 08:01

Rzecznik biznesu miał mieć "broń atomową", może stać się "wydmuszką" fot. Pixabay

Nowa instytucja najprawdopodobniej powstanie, ale może być fasadowa. Zapadła bowiem decyzja, że nie otrzyma najistotniejszej kompetencji, w jaką miała być wyposażona - pisze wtorkowy "Dziennik Gazeta Prawna" o powołaniu rzecznika przedsiębiorców.

REKLAMA

Gazeta przypomina, że powołanie rzecznika przedsiębiorców zapowiedział wicepremier Mateusz Morawiecki. Miał być wyposażony w "broń atomową" - możliwość wstrzymania kontroli przeprowadzanej u przedsiębiorcy, jeśli uznałby tylko, że organ kontrolny łamie prawo. M.in. dlatego projekt powołania nowej instytucji spotkał się z pozytywnymi opiniami i przedsiębiorców, i ekspertów.

Jednak - jak pisze DGP - projekt o rzeczniku małych i średnich przedsiębiorstw został zaakceptowany przez Stały Komitet Rady Ministrów w okrojonej wersji, a to, co z niej wypadło, to właśnie wstrzymywanie kontroli.

"W takiej sytuacji rzecznik będzie wydmuszką" - ocenia Dorota Wolicka, dyrektor biura interwencji Związku Przedsiębiorców i Pracodawców.

Gazeta przypomina, że temu zapisowi stanowczo sprzeciwiła się Solidarność. "Jest tajemnicą poliszynela, że najważniejsza kompetencja rzecznika została złożona na politycznym ołtarzu" - czytamy.

"DGP" przytacza statystyki, z których wynika, że rocznie do Rzecznika Praw Obywatelskich wpływa 2,5-3 tys. spraw od podmiotów prowadzących działalność gospodarczą.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA