PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Rzeszów prawie dogonił stolicę w rankingu metropolii z największym potencjałem rozwoju

  • Autor: onet.pl
  • 15 cze 2015 09:26

Rzeszów prawie dogonił stolicę w rankingu metropolii z największym potencjałem rozwoju Rzeszów

Warszawa, Rzeszów i Poznań – to czołówka miast, które mają największe szanse na dynamiczny rozwój. Potencjał polskich aglomeracji zbadali analitycy ośrodka Polityka INSIGHT, a wnioski z ich pracy znalazły się w Rankingu Miast Uczących się - informuje Onet.pl.

REKLAMA

W badaniu uwzględniono 66 ośrodków miejskich. Oceniano takie czynniki jak: infrastruktura produkcyjna, kapitał ludzki (zasoby wykwalifikowanej siły roboczej na lokalnym rynku pracy), infrastruktura podstawowa i informacyjna, zdolność współpracy między firmami oraz mieszkańcami, a także łatwość prowadzenia biznesu.

Czarnym koniem rankingu okazał się Rzeszów, który uplasował się tuż za Warszawą. Zdobył 53,3 punktów (Warszwawa 54,9). Zajął też pierwsze miejsce w dziedzinie zasobów kapitału ludzkiego. Po Lizbonie, Rzeszów to drugie miasto w Europie,  jeżeli chodzi o zapotrzebowanie na informatyków. Z badania wynika, że jako jedno z niewielu polskich miast ma w najbliższych latach generować przyrost liczby mieszkańców.

Wysoko uplasowały się także miasta – liderzy przyciągania biznesu. Poznań jest na trzecim miejscu, a Kraków na czwartym.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA