PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Śledztwa ws. śmierci Krzysztofa Olewnika zmierzają ku końcowi

  • Autor: PAP
  • 10 maj 2011 14:48

Danuta i Włodzimierz Olewnikowie stawili się we wtorek w gdańskiej Prokuraturze Apelacyjnej, by zapoznać się z postępami śledztw, w których badane są wszystkie okoliczności porwania i śmierci Krzysztofa Olewnika.

REKLAMA

Jak powiedział PAP mecenas Bogdan Borkowski, który towarzyszy rodzinie Olewników, wizyta w gdańskiej prokuraturze to rutynowe spotkanie, na którym państwo Olewnikowie mają zapoznać się ze stanem prac śledczych.

Gdańska Prokuratura Apelacyjna prowadzi w sumie pięć postępowań związanych z porwaniem i śmiercią Krzysztofa Olewnika. W dwóch głównych śledztwach ustalane są okoliczności porwania i zabójstwa Krzysztofa Olewnika oraz badane nieprawidłowości przy dotychczasowych postępowaniach w tej sprawie. Oba postępowania gdańscy śledczy przejęli w maju 2008 roku z olsztyńskiej prokuratury, która wszczęła je rok wcześniej.

W pierwszym z wymienionych postępowań śledczy próbują na nowo odtworzyć przebieg porwania i zabójstwa Krzysztofa Olewnika oraz zdarzeń, które towarzyszyły tym przestępstwom. W ramach postępowania przeprowadzono m.in. całą serię przesłuchań odbywających się w Drobinie: zarówno w domu, z którego został porwany Krzysztof Olewnik, jak i w jego okolicy. Prokuratura ponownie zbadała też dom Olewnika, natrafiając przy tej okazji na niezidentyfikowane dotąd ślady biologiczne. Ponownie zbadano także miejsce, w którym latem 2003 roku został po zamordowaniu pochowany Olewnik.

W trakcie prowadzonego równolegle śledztwa dotyczącego nieprawidłowości w dotychczasowych postępowaniach w tej sprawie prokuratura natrafiła na liczne zaniedbania: zarzuty niedopełnienia obowiązków usłyszało dotąd m.in. pięciu policjantów oraz dwóch pracowników Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.

Oba postępowania są przedłużone do połowy tego roku. Śledztwa te powoli zmierzają ku końcowi. Z zapowiedzi prokuratury wynika, że jeszcze przed końcem czerwca można spodziewać się aktów oskarżenia wobec części osób, które są przedmiotem postępowań.
Oprócz dwóch głównych śledztw gdańscy prokuratorzy prowadzą w tej chwili trzy poboczne postępowania związane z możliwymi przestępstwami, na które natrafili badając główne wątki.

Równolegle z prokuratorami sprawę porwania i zabójstwa Krzysztofa Olewnika bada też sejmowa komisja śledcza. Posłowie zdecydowali we wtorek, że do końca tygodnia złożą poprawki do kończącego ich prace raportu przygotowanego i rozesłanego do członków komisji przez jej szefa Marka Biernackiego. Sam raport miałby być przyjęty za tydzień.

  • 1
  • 2

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA