PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Sondaż: Polacy wysoko oceniają Euro 2012

  • Autor: PAP
  • 26 cze 2012 13:37

Polacy niezwykle wysoko oceniają Euro 2012 - wynika z badania przeprowadzonego przez OBOP TNS Polska. Badani oceniali przygotowanie mistrzostw przez Polskę, grę narodowej reprezentacji, organizację meczów, zachowanie kibiców i służb porządkowych.

REKLAMA

Badanie "EURO 2012 - oceny gorące" zrealizował Zespół Badań Społecznych OBOP TNS Polska między 14 a 17 czerwca.

Polacy najlepiej oceniali przygotowanie mistrzostw przez Polskę i organizację samych meczów. Z sondażu wynika, że 88 proc. badanych oceniło te elementy Euro bardzo dobrze lub dobrze. Tylko 6 proc. oceniło przygotowanie Polski do turnieju źle lub bardzo źle, a 2 proc. tę samą ocenę wystawiło organizacji meczów.

OBOP pytał też o ocenę gry polskiej drużyny. Pozytywnie oceniało ją 72 proc. ankietowanych, a 17 proc. źle lub bardzo źle. 11 proc. nie miało wyrobionego zdania na ten temat.

Badacze podkreślają jednak, że w interpretacji wyników sondażu należy wziąć pod uwagę fakt, że odbył się on "między zremisowanym meczem z Rosją, który został uznany za wielki sukces drużyny polskiej i stworzył nadzieje na awans do ćwierćfinału, a przegranym w kiepskim stylu meczem z Czechami i eliminacją Polski z dalszych rozgrywek".

OBOP zauważa, że zróżnicowanie wyrażanych ocen w grupach wieku i wykształcenia jest bardzo słabe. Jedyną różnicą - jak podaje instytut - jest to, że wyraźnie lepiej niż ogół ocenili przygotowanie mistrzostw przez Polskę i grę naszej drużyny najmłodsi badani w wieku od 15 do 19 lat.

Podczas badania ankietowanym osobom przypomniano, że na czas mistrzostw ucichła w Polsce ostra walka między politykami i zawieszone zostały protesty społeczne. Następnie ankieterzy zapytali, co stanie się po mistrzostwach. Dwie trzecie badanych - jak podał OBOP - uznało, że - pod obydwoma względami - będzie z powrotem jak było, a prawie 20 proc. sądzi, że walka miedzy politykami i protesty społeczne zaostrzą się.

Wpływ na ocenę Euro 2012 mają sympatie polityczne. Z sondażu wynika, że pod każdym z ocenianych względów (poza grą naszej drużyny) zwolennicy PiS oceniają Euro najgorzej, zwolennicy PO natomiast zawsze oceniają je najlepiej lub prawie najlepiej - podał OBOP. Jeśli chodzi o przewidywania dotyczące zaostrzenia się walki politycznej (a także protestów społecznych), to zwolennicy PO wyraźnie rzadziej niż wszyscy inni przewidują zaostrzenie zarówno walki politycznej, jak i protestów społecznych.

Zespół Badań Społecznych OBOP TNS Polska przeprowadził sondaż na reprezentatywnej, losowej 1000-osobowej ogólnopolskiej próbie osób powyżej 15. roku życia.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA