PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

SP chce wprowadzenia udogodnień dla przedsiębiorców

  • Autor: PAP
  • 18 cze 2013 17:58

Posłowie SP postulują wprowadzenie ulg podatkowych dla przedsiębiorców tworzących nowe miejsca pracy i ustalenie terminów, w których urzędnicy będą zobowiązani do podejmowania decyzji. Państwo nie powinno przeszkadzać przedsiębiorcom - podkreślają.

REKLAMA

O konieczności wprowadzenia udogodnień dla przedsiębiorców mówił we wtorek na konferencji prasowej w Sejmie lider SP Zbigniew Ziobro. "Państwo jest wtedy uczciwe wobec przedsiębiorcy, gdy wie on na czym stoi, kiedy jest pewien, że rzeczywistość prawna, podatkowa, w której się porusza, nie będzie nagle zmieniana i co rusz inaczej interpretowana" - mówił Ziobro.

Jego zdaniem problemy przedsiębiorców często wynikają z obowiązywania złego prawa lub z "jego nieżyczliwej i nie zawsze merytorycznej" interpretacji. Ziobro mówił też, że prowadzący działalność gospodarczą często są "skołowani" wzajemnie się wykluczającymi orzeczeniami izb skarbowych. "Funkcjonowanie na rynku w takiej sytuacji przypomina poruszanie się po polu minowym" - ocenił.

Oświadczył, że "SP domaga się stworzenia jasnych reguł gry, precyzyjnego prawa, zlikwidowania wielu zbędnych obciążeń, wprowadzenia zachęt podatkowych i ulg dla przedsiębiorców tworzących nowe miejsca pracy".

Ziobro dodał, że jego ugrupowanie oczekuje też, że państwo będzie premiować te przedsiębiorstwa, które podejmują działania w zakresie wprowadzania innowacji.

Poseł SP Tomasz Górski mówił, że prawo jest zbyt złożone i nawet doradcy podatkowi mają problemy ze zrozumieniem przepisów. "Jak ma działać mały i średni przedsiębiorca, gdy nie ma szans na stabilność przepisów podatkowych?" - pytał.

Z kolei szef klubu SP Arkadiusz Mularczyk mówił, że z konsultacji, jakie przeprowadził z przedsiębiorcami, wynika, że przeszkadza im też "represyjny system finansowy i budzące wątpliwości decyzje wymiaru sprawiedliwości". "To utrudnia im konkurowanie z przedsiębiorcami innych krajów" - zaznaczył. Dodał, że "państwo polskie nie powinno przeszkadzać polskim przedsiębiorcom, wtedy oni sobie poradzą".

Mularczyk przypomniał też działania SP na rzecz wsparcia przedsiębiorców: akcję "+nie+ dla kradzieży do 1000 zł", złożenie w Sejmie projektu ustawy o obniżeniu opłaty interchange i sprzeciw wobec wprowadzenia pakietu klimatycznego, a także przygotowanie projektu ustawy ograniczającej liczbę kontroli u osób prowadzących działalność gospodarczą.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA